Mrtvé dřevo plné života: Jak v zahradě vytvořit přírodní prostředí

Mrtvé dřevo plné života: Jak v zahradě vytvořit přírodní prostředí - David Werner | Replicamaglie.com

...řevo plné života - Jak v zahradě vytvořit přírodní prostředí; Název: Mrtvé dřevo plné života - Jak v zahradě vytvořit přírodní prostředí ... Mrtvé dřevo plné života: Jak v zahradě vytvořit přírodní ... ... ... Mrtvé dřevo plné života - Jak v zahradě vytvořit přírodní ... ... řevo plné života - Jak v zahradě vytvořit přírodní prostředí; Název: Mrtvé dřevo plné života - Jak v zahradě vytvořit přírodní prostředí. Autor: David Werner. Titul je zařazen do žánrů: Populárně naučná › Flora, zahrada; ISBN: 978-80-271-0698-1. EAN: 9788027106981. Objednací kód: NA322811 ...

INFORMACE

AUTOR
David Werner
DIMENZE
5,86 MB
NÁZEV SOUBORU
Mrtvé dřevo plné života: Jak v zahradě vytvořit přírodní prostředí.pdf

POPIS

Pokud si myslíte, že odumřelé kmeny nebo větve stromů jsou zcela bez života a bez užitku, že z lesa musí zmizet a na zahradě nemají co dělat, hluboce se mýlíte. „Mrtvé dřevo“ totiž rozmanitým životem přímo překypuje, o čemž výmluvně vypráví tato krásná knížka, jejíž autor nabízí neotřelý pohled na roli mrtvého dřeva v přírodě a přibližuje spoustu biologických souvislostí. Rozdělena je do tří částí – nejprve je vysvětleno, jak důležitou roli hraje odumírající dřevo ve volné přírodě, a boří mnohé zažité, bohužel pro naše životní prostředí škodlivé představy. Ve druhé části se věnuje podrobně, nicméně zábavnou formou živočichům, kteří mají z mrtvého dřeva prospěch a bez jejichž rozkladné činnosti by byla podstatně narušena rovnováha v přírodě. A třetí část je praktická – co s odumřelým dřevem dělat na zahradě. Nabídka je tu široká. Můžete postavit přírodní plot nebo hmyzí domeček, mulčovat, kmeny s dutinami ponechat k hnízdění ptákům, kupa větví v rohu zahrady poskytne úkryt nejrůznějším živočichům, zajímavě tvarovanými větvemi zkrášlíte záhon či skalku, dřevěná palisáda vás uchrání před zvědavými pohledy kolemjdoucích, sloupanou kůrou obložíte cestičky, vydlabaný kmen poslouží jako skvělý přírodní květináč pro sukulenty. Inspirativní je tato kniha pro každého ekologicky uvažujícího člověka skutečně hodně! A kdo se jen trochu seznámí s významem „mrtvého“ dřeva a pozná jeho důležitost pro životní prostředí, tomu nemůže uniknout ani jeho nekonvenční půvab a krása.

Chcete si přečíst knihu?Mrtvé dřevo plné života: Jak v zahradě vytvořit přírodní prostředí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor David Werner. Číst Mrtvé dřevo plné života: Jak v zahradě vytvořit přírodní prostředí Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY