Osvoboďte duceho!: Skorzeny nebo Mors: kdo zachránil Mussoliniho?

Osvoboďte duceho!: Skorzeny nebo Mors: kdo zachránil Mussoliniho? - Marco Patricelli | Replicamaglie.com

...1969 - 1973: Doprovodná publikace k výstavě Muzea romské kultury „ Svaz Cikánů - Romů ( 1969 - 1973) ... www.obec-lipova.cz ... . Z historie první romské organizace v Issuu is a digital publishing platform that makes it simple to publish magazines, catalogs, newspapers, books, and more online. Easily share your publications and get them in front of Issuu's ... Skorzeny se sice akce zúčastnil, velmi riskantně s Mussolinim z hotelu odletěl letadlem, ale poněvadž přesně zapadal do představ nacistické propagandy o národním hrdinovi, padla všechna sláva na něj. Dnes bychom řekli, že si ji užíval, zatím co major Mors upadl do zapomnění. Osvoboďte Duceho, Marco ... Osvoboďte duceho!. Skorzeny nebo Mors: kdo zachránil ... ... . Dnes bychom řekli, že si ji užíval, zatím co major Mors upadl do zapomnění. Osvoboďte Duceho, Marco Petricelli, Grada a.s. Osvoboďte duceho!. Skorzeny nebo Mors: kdo zachránil Mussoliniho? - Marco Patricelli e-kniha . Marco Patricelli předkládá čtenářům strhující příběh, v němž se prolínají politické intriky, špionáž i vojenské operace, aby nakonec hodinu po hodině rekonstruoval události, k nimž došlo 12. září na Gran Sassu. Středokluky : Zdeněk Susa, 2018. 298 stran [Autorství díla je zpochybněno, domnělí autoři jsou: Jan Augusta, Jakub Bílek nebo Jan Blahoslav]ISBN:978-80-88084-14-3 Historik skutečně mohutný : Prezentace českého překladu knihy Marca Patricelliho „Osvoboďte duceho!: Skorzeny nebo Mors: kdo zachránil Mussoliniho?" Italský historik a novinář Marco Patricelli představí svou knihu „Liberate il Duce! Gran Sasso 1943: la vera storia dell'Operazione Quercia" u příležitosti vydání jejího českého překladu u Jihočeská vědecká knihovna jižní Čechy České Budějovice služby čtenářům - výpujčky knih, periodika, DVD, ... Jednotliví autoři vycházeli ve své tvorbě především z klasicismu, z něhož převzali návrat k antice jako estetickému ideálu a vzoru. I proto vyznávali harmonii, logiku, přesnost nebo i racionalismus, jenž se pro ně stal nepřehlédnutelným prvkem při pozorování přírody....

INFORMACE

AUTOR
Marco Patricelli
DIMENZE
6,33 MB
NÁZEV SOUBORU
Osvoboďte duceho!: Skorzeny nebo Mors: kdo zachránil Mussoliniho?.pdf

POPIS

Únos italského diktátora Benita Mussoliniho, který byl po svém sesazení internován v hoteluCampo Imperatore na nepřístupném horském masivu Gran Sasso v nadmořské výšce 2200 metrů nad mořem, je považovaný za jednu z nejdobrodružnějších epizod druhé světové války. Italům toto místo připadalo naprosto nedobytné, ale Němcům se podařilo zorganizovat logisticky velmi náročnou a komplikovanou operaci, při níž zaskočení italští policisté a vojáci jen sledovali, jak před hotelem přistávají německé kluzáky plné německých výsadkářů, kteří během chvilky obsadili hotel, posadili Mussoliniho do letadla a odletěli s ním pryč. Tato slavná vojenská operace měla v očích veřejnosti od počátku jasného hlavního protagonistu: byl jím Otto Skorzeny, člen elitních jednotek SS, specialista na zvláštní úkoly. který byl označován jako „nejnebezpečnější muž na světě“. Italský historik Marco Patricelli na základě pečlivého studia archivních materiálů, vojenských hlášení, nepublikovaných deníků, vzpomínek a osobních setkání s množstvím pamětníků takzvané „operace Dub“ dospěl k závěru, že Skorzeny byl především mistrem propagandy a sebeprezentace a že si zásluhy za Mussoliniho únos neoprávněně přisvojil. Přidělil si tím roli hrdiny, která plně vyhovovala Hitlerově představě, že bude tato akce prezentována světu jako ukázka neomezených schopností německých vojáků. To, co se stalo skutečně, však není o nic méně neuvěřitelné – jen Skorzeného role v celém příběhu je úplně jiná. Operaci, o které se dodnes přednáší na všech vojenských akademiích světa, společně připravili generál Kurt Student a velicí důstojník výsadkářů major Harald Mors, který naplánoval všechny detaily a celé akci přímo na místě velel. Marco Patricelli předkládá čtenářům strhující příběh, v němž se prolínají politické intriky, špionáž i vojenské operace, aby nakonec hodinu po hodině rekonstruoval události, k nimž došlo 12. září na Gran Sassu.

Chcete si přečíst knihu?Osvoboďte duceho!: Skorzeny nebo Mors: kdo zachránil Mussoliniho? ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marco Patricelli. Číst Osvoboďte duceho!: Skorzeny nebo Mors: kdo zachránil Mussoliniho? Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY