Drama dirigenta: Jaroslav Krombholc v osidlech doby

Drama dirigenta: Jaroslav Krombholc v osidlech doby - Martin Kučera | Replicamaglie.com

...vský jej přijal za svého žáka. V letech 1944-1945 Krybus pracoval v sochařsko-štukatérských dílnách filmových ateliérů na Barrandově ... Drama dirigenta : Jaroslav Krombholc v osidlech doby ... ... . Portaro - Webový katalog knihovny. Online katalog skladeb, korespondence, fotografií a dalších pramenů Bohuslava Martinů Drama dirigenta : Jaroslav Krombholc v osidlech doby. Vydání první. Praha : Univerzita Karlova, nakladatelství Karolinum, 2018. 534 stran, 17 nečíslovaných stran obrazových příloh . ISBN 978-80-246-3804-1. LA GRANGE, Henry-Louis de. Gustav Mahler . Vydání první. M ... Drama dirigenta - Martin Kučera | Knihy Dobrovský ... . 534 stran, 17 nečíslovaných stran obrazových příloh . ISBN 978-80-246-3804-1. LA GRANGE, Henry-Louis de. Gustav Mahler . Vydání první. Monografie Drama dirigenta je první rozsáhlou biografií Jaroslava Krombholce (1918-1983), nejtalentovanějšího dirigenta ze školy Václava Talicha, spjatého celoživotně zejména s operou Národního divadla v Praze. Život Jaroslava Krombholce a jeho ženy, operní pěvkyně Marii Tauberové, autor detailně dokumentuje na základě pramenů dostupných v rozsáhlé ... Drama dirigenta Jaroslav Krombholc v osidlech doby ... Monografie Drama dirigenta je první rozsáhlou biografií Jaroslava Krombholce (1918-1983), nejtalentovanějšího dirigenta ze školy Václava Talicha, spjatého celoživotně zejména s operou Národního divadla v Praze. Drama dirigenta jaroslav krombholc v osidlech doby - Martin Kučera - kupte knihu pohodlně a za skvělou cenu se slevou hned teď na Knihkupec.com. Máme i další knihy všech žánrů a další zboží Drama dirigenta Jaroslav Krombholc v osidlech doby. Martin Kučera. Externí sklad. Více » ... Rafael Kubelík v Praze 1990-1996 = Rafael Kubelík in Prague 1990-1996 = Rafael Kubelík in Prag 1990-1996 / [fotografie] Zdeněk Chrapek. Format Book Edition 1. vyd. Published Praha : Jalna, 1997. Description 145 p. : ill. ; 24 cm. Parallel title Monografie Drama dirigenta je první rozsáhlou biografií Jaroslava Krombholce (1918-1983), nejtalentovanějšího dirigenta ze školy Václava Talicha, spjatého celoživotně zejména s operou Národního divadla v Praze. Život Jaroslava Krombholce a jeho ženy, operní pěvkyně Marii Tauberové, autor detailně dokumentuje na základě pramenů dostupných v rozsáhlé pozůstalosti ......

INFORMACE

AUTOR
Martin Kučera
DIMENZE
7,42 MB
NÁZEV SOUBORU
Drama dirigenta: Jaroslav Krombholc v osidlech doby.pdf

POPIS

Monografie Drama dirigenta je první rozsáhlou biografií Jaroslava Krombholce (1918–1983), nejtalentovanějšího dirigenta ze školy Václava Talicha, spjatého celoživotně zejména s operou Národního divadla v Praze. Život Jaroslava Krombholce a jeho ženy, operní pěvkyně Marii Tauberové, autor detailně dokumentuje na základě pramenů dostupných v rozsáhlé pozůstalosti manželů Krombholcových, archivu Národního divadla a dalších institucí. Čerpá rovněž z dobového tisku a pamětnické literatury, ale i z poznámek z osobních setkání s dirigentem, s nímž byl v příbuzenském vztahu. Velká pozornost je v publikaci věnována erudovaným popisům jednotlivých představení, v menší míře i činnosti koncertní. Dlouhodobá Krombholcova spolupráce s vídeňskými, londýnskými a dalšími zahraničními operními domy a shromáždění základních ohlasů na ni jednoznačně dokazují, že Jaroslav Krombholc byl umělecká osobnost světové úrovně a společně s Rafaelem Kubelíkem, Karlem Ančerlem a Václavem Smetáčkem jeden z nejlepších českých dirigentů potalichovského pokolení. Mimoto je monografie závažným příspěvkem ke kritickým dějinám pražského Národního divadla. Autorův osobní vhled do zákulisí naší poválečné hudebnědramatické scény zároveň na celé řadě konkrétních momentů dokládá, jak macešská byla tato doba ke všem, kdo se v totalitních podmínkách snažili dostát tvůrčí svobodě.

Chcete si přečíst knihu?Drama dirigenta: Jaroslav Krombholc v osidlech doby ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Kučera. Číst Drama dirigenta: Jaroslav Krombholc v osidlech doby Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY