Láska v temné ulici

Láska v temné ulici - Irwin Shaw | Replicamaglie.com

...ím by mohli zažít daleko větší dobrodružství než pouliční rvačky ... Kniha: Láska v temné ulici - Irwin Shaw | Knihy.ABZ.cz ... . Postupně se seznámí a on jim navrhne, aby mu tykali a říkali mu Rikitan. Odpoledne s ním hrají zajímavé hry, ale hoši chtějí jít v neděli někam na celý den. Paříž, New York, Švýcarsko, zapadlý kout amerického venkova - to všechno jsou místa, která Irwin Shaw, jeden z nejlepších amerických prozaiků 20. století, mistrovsky zachytil ve své povídkové sbírce Láska v temné ... Láska v temné ulici - Shaw Irwin | Artforum ... ... . století, mistrovsky zachytil ve své povídkové sbírce Láska v temné ulici. Věrně zobrazené prostředí však nebylo jeho jedinou doménou, vynikal především jako výborný vypravěč. Jako málokterý spisovatel dovedl ... Český-jazyk.cz - ČTENÁŘSKÝ DENÍK » rozbor díla: Obyvatelé Venuše (Láska v temné ulici) (Irwin Shaw) - - povídka Dva kamarádi Mac a Robert se vydali na plánovanou dovolenou na lyže do Švýcarska. Byli tu sami, bez svých rodin, a to už měl Robert v té době manželku... Láska v temné ulici. Autor: Irwin Shaw Přeložil: Margoliová-Kovályová, Heda. Počet stran: 344 Vazba: brožovaná Formát: 115×180 mm ISBN: 978-80-7260-388-6 Doporučená cena: 347 Kč . Knihu Láska v temné ulici vydalo nakladatelství Prostor. Ukázka z knihy Láska v temné ulici. Irwin Shaw. Paříž, New York, Švýcarsko, zapadlý kout amerického venkova - to všechno jsou místa, která Irwin Shaw, jeden z nejlepších amerických prozaiků 20. století, mistrovsky zachytil ve své povídkové sbírce Láska v temné ulici.... Písnička Lenky Dusilové z legendární desky skupiny Sluníčko z roku 1994....

INFORMACE

AUTOR
Irwin Shaw
DIMENZE
10,35 MB
NÁZEV SOUBORU
Láska v temné ulici.pdf

POPIS

Paříž, New York, Švýcarsko, zapadlý kout amerického venkova – to všechno jsou místa, která Irwin Shaw, jeden z nejlepších amerických prozaiků 20. století, mistrovsky zachytil ve své povídkové sbírce Láska v temné ulici. Věrně zobrazené prostředí však nebylo jeho jedinou doménou, vynikal především jako výborný vypravěč. Jako málokterý spisovatel dovedl spojit zvučný, mužný a někdy lehce ironický projev svých povídek s nevšedně jemným pochopením i těch nejniternějších pohnutek lidského chování. Shawův svět je v podstatě tragický, přestože on sám zdaleka není pesimista. V jeho civilních příbězích nejednou zazáří lidská něha, nesobeckost, obětavost a upřímný cit. Shaw obdivuje člověka a přes všechny výhrady věří v jeho morální sílu. Povídky dosahují po formální stránce vysoké úrovně, vynikají jak vtipnými dialogy, tak skvělou kresbou charakterů a Irwin Shaw v nich dokazuje, že je právem považován za mistra tohoto žánru.

Chcete si přečíst knihu?Láska v temné ulici ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Irwin Shaw. Číst Láska v temné ulici Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY