Krasojezdkyně

Krasojezdkyně - Uršuľa Kovalyk | Replicamaglie.com

...hne katastrofa, čtrnáctileté Sarah nezbyde nic jiného, než aby se životem protloukala sama… Tahleta zastávka byla jen na znamení Naše cesty už se asi těžko skříží Hledám tě v Babylóně, a ty jsi v Paříži Krasojezdkyně, sestro akrobatů Kupte knihu Krasojezdkyně od Jojo Moyes na Martinus ... Traband: Krasojezdkyne - text piesne, videoklip, mp3 ... ... .cz. Čtenářské recenze Poštovné nad 999 Kč zdarma Slevy na bestsellery 25 % Všechny informace o produktu Kniha Krasojezdkyně - Moyesová Jojo, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Krasojezdkyně - Moyesová Jojo. Krasojezdkyně je klasická slaďárna z pera spisovatelky Jojo Moyes, která je bezpochyby královnou romantických příběhů pro ženy. Hlavní hrdinka mi i přes svůj nízký věk připadala rozumná a byla mi sympatická již od začátku, takže jsem její příběh doslova hltala až do poslední stran ... Kniha Krasojezdkyně - Jojo Moyesová | knizniklub.cz ... . Krasojezdkyně je klasická slaďárna z pera spisovatelky Jojo Moyes, která je bezpochyby královnou romantických příběhů pro ženy. Hlavní hrdinka mi i přes svůj nízký věk připadala rozumná a byla mi sympatická již od začátku, takže jsem její příběh doslova hltala až do poslední strany. Krasojezdkyně. Jojo Moyes. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 4.2 z 5 hvězdiček 32 hodnocení čtenářů Kniha ( měkká vazba ) Skladem 5+ ks; Doručení ZDARMA od 899 Kč, ve čtvrtek 21.5. u Vás doma (Typy ... Krasojezdkyně (v originále The Horse Dancer) (2009) Poslední dopis od tvé lásky (v originále The Last Letter From Your Lover) (2010) Než jsem tě poznala (v originále Me Before You) (2012) Honeymoon In Paris; Dívka, jež jsi tu zanechal (The Girl You Left Behind) (2012) Jeden plus jedna (One Plus One) (2014) Život po tobě (After You ... Krasojezdkyně! Lyrics: Přijel jsem na chvíli pozdravit přátele / Po hospodách vést silácké řeči / Představení skončilo, zítra je neděle / Odplouvám do bezpečí / Bolestí jednoho ... Krasojezdkyně V zapadlém koutě Londýna učí bývalý špičkový drezúrní jezdec svou vnučku Sarah tak, jak to sám kdysi dělal v elitní jezdecké škole ve Francii. Když však do jejich života zasáhne katastrofa, čtrnáctileté Sarah nezbyde nic jiného, než aby se životem protloukala sama… Krasojezdkyně, sestro akrobatů Lotova dcero oděná do šarlatu Kdo smí se dotknout lemu od tvých šatů? Jsem na cestě a toužím po návratu Čas je šarlatán a věci sotva změní Tahleta zastávka byla jen na znamení Naše cesty už se asi těžko skříží Hledám tě v Babylóně, a ty jsi v Paříži Krasojezdkyně, sestro akrobatů Kniha: Krasojezdkyně Autor: Jojo Moyesová V zapadlém koutě Londýna učí bývalý špičkový drezúrní jezdec svou vnučku Sarah tak, jak to sám kdysi dělal v elitní jezdecké škole ve Francii. Prohlédněte si v nabídce knihkupectví Kosmas.cz knihy, jejichž autorem je Jojo Moyesová. Krasojezdkyně. Přidat recenzi...

INFORMACE

AUTOR
Uršuľa Kovalyk
DIMENZE
10,63 MB
NÁZEV SOUBORU
Krasojezdkyně.pdf

POPIS

Uršulu Kovalyk můžeme považovat za feministickou autorku, ovšem Krasojezdkyně je její nejméně feministické dílo. V této postmoderní novele můžeme nalézt řadu různých linií: sociální, národnostní, politickou, erotickou, fantastickou a další; rozbíjení stereotypů žensko-mužského světa je téměř až na posledním místě. Hlavní hrdinka Karolína vyrůstá v roce 1984 v malém městě kdesi na východě Československé socialistické republiky. Karolína je programová outsiderka, což se projevuje i v jejím vzhledu. S její podobou a nuzotou rodinného zázemí kontrastuje krasojízda a kůň jako symboly něčeho vznešeného v kombinaci s nuzotou rodinného zázemí a vzhledem hrdinky působí dráždivě a netradičně. „Kdybych chtěla jen šokovat, přeběhla bych nahá po Hlavní ulici v Košicích a nemusela bych tolik sedět za počítačem. Moje texty podle mě lezou pod kůži. A to je rozdíl.“ – Uršula Kovalyk „Krasojezdkyně v mnoha ohledech připomíná Tygrovu ženu Téy Obreht.“ – Storgy.com „Novela Uršuly Kovalyk je duhou obrazů a vhledů, které mladou dívku provádějí po světě po pádu komunismu. Duha je poškozená; zlomilo mi to srdce. Překlad Julie a Petera Sherwoodových je skvostný, zachovává tempo a plynulost a ve chvílích ohromující drzosti se zabodává do čtenáře.“ – Gabriel Gbadamosi, porotce EBRD Literature Prize Vydání knihy podpořilo Literárně informační centrum v Bratislavě.

Chcete si přečíst knihu?Krasojezdkyně ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Uršuľa Kovalyk. Číst Krasojezdkyně Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY