Bitva na Bílé hoře 8. 11. 1620

Bitva na Bílé hoře 8. 11. 1620 - Dušan Uhlíř | Replicamaglie.com

...rické události. České stavovské povstání v letech 1618-1620 bylo povstání českých stavů proti panování Habsburků ... Rekonstrukce bitvy na BÍLÉ HOŘE 1620 - Posts | Facebook ... .Spojily se v něm náboženské spory s mocenskými rozpory mezi stavy a králem. Povstání nakonec vyvrcholilo po několika bitvách střetnutím na Bílé hoře, ve kterém byly stavy poraženy.Ačkoli se pak pozice Habsburků v českém státě upevňovala, spustila rebelie ... Bitva na Bílé hoře. Dvě hodiny a hrdinné moravské pluky. K bitvě mezi vojsky českých stavů a katolickou armádou ... Bílá hora 2013 Celá bitva LIVE !!! (rekonstrukce bitvy ... ... ... Bitva na Bílé hoře. Dvě hodiny a hrdinné moravské pluky. K bitvě mezi vojsky českých stavů a katolickou armádou císaře došlo 8. listopadu 1620 kolem poledního. Z vojenského hlediska bezvýznamný střet mezi českým vojskem, čítajícím 20 000 mužů, a o něco silnějšími katolickými jednotkami trval pouhé dvě hodiny. 8. 11. 1620 na navrší Bílé hory nedaleko Prahy, proti sobě stanula vojska českých stavů na jedné straně, a spojená vojska Katolické ligy a císařské armády na straně druhé.. Bitva na Bílé Hoře byla sice krátká, stala se však zlomem pro České země. Mnoho lidí muselo uprchnout za hranice a 27 český pánu skončilo na popravišti. 8. Spolu s nástupem Habsburků přichází i doba novověku (A) novosvětu (O) Dav jde na hrad, stavovské povstání Vyhození místodržitelů z okna = defenestrace Fridrich Falcký - zimní král - jak si ho představuješ? Bitva na Bílé hoře 8. 11. 1620 Bitva na Bílé hoře, svedená v neděli 8. listopadu 1620 v blízkosti Prahy, byla rozhodující bitva třicetileté války.Zpečetila osud českého stavovského povstání a na dalších 300 let rozhodujícím způsobem ovlivnila osud českého státu. V bitvě se střetly česká stavovská armáda a dvě armády katolické, armáda Katolické ligy a armáda císaře Svaté říše římské....

INFORMACE

AUTOR
Dušan Uhlíř
DIMENZE
9,31 MB
NÁZEV SOUBORU
Bitva na Bílé hoře 8. 11. 1620.pdf

POPIS

Bitva na Bílé hoře bývá označována jako největší prohra českých dějin, jako národní tragédie nejhoršího dosahu. Málokteré bitvě byl přisuzován tak tragický význam jako této krátké vojenské srážce, která netrvala ani celé dvě hodiny. A to nejen proto, že přivodila zvrat ve vývoji zemí České koruny, ale také proto, že její důsledky se staly předmětem dlouhodobého zájmu domácích a cizích historiků. Nová edice Útrapy a hrůzy třicetileté války, bude v širokém záběru mapovat jednotlivé události a mocensko-politické změny, klíčové i opomíjené vojenské akce, známé i méně známé bitvy, zajímavé aktéry a významné osobnosti dlouhého, třicet let trvajícího konfliktu.

Chcete si přečíst knihu?Bitva na Bílé hoře 8. 11. 1620 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dušan Uhlíř. Číst Bitva na Bílé hoře 8. 11. 1620 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY