Pražské romancero / Pliegos sueltos de Praga: sto španělských romancí

Pražské romancero / Pliegos sueltos de Praga: sto španělských romancí - Miloslav Uličný (ed.) | Replicamaglie.com

...r 81 osmerkových kramářských listů z 16 ... Roman | Sleviste.cz ... . století, tištěných převážně v kastilskému Burgosu, jež do Prahy přivezli v 17. století irští mniši. Do tohoto vydání bylo vybráno sto z původních romancí, jejichž témata jsou různorodá: boje proti Maurům (smrt posledního vizigótského krále Rodericha), nesváry mezi feudály a králem ... O čem je kniha Pražské romancero / Pliegos sueltos de Praga? Pražské romancero je soubor 81 osmerkových kramářských listů z 16. století, tištěných převážně v kast ... Kniha "Pražské romancero / Pliegos sueltos de Praga" ... . století, tištěných převážně v kastilskému Burgosu, jež do Prahy přivezli v 17. století irští mniši. Kniha: Pražské romancero / Pliegos sueltos de Praga a ďalších 160 000 kníh, filmov, CD so skvelými ZĽAVAMI. Nakupujte najvýhodnejšie v najväčšom kníhkupectve na Slovensku Gorila.sk Aby sme vám vedeli čo najlepšie odporúčať knižky, a tiež na marketingové účely, potrebujeme si do vášho prehliadača uložiť údaje ... Pražské romancero / Pliegos sueltos de Praga. ... jež do Prahy přivezli v 17. století irští mniši. Do tohoto vydání bylo vybráno sto z původních romancí, jejichž témata jsou různorodá: boje proti Maurům (smrt posledního vizigótského krále Rodericha), nesváry mezi feudály a králem, příběhy z okruhu artušovského ... Pražské romancero / Pliegos sueltos de Praga sto španělských romancí ... Pražské romancero je soubor 81 osmerkových kramářských listů z 16. století, tištěných převážně v kastilskému Burgosu, jež do Prahy přivezli v 17. století irští mniši. ... Novodobé kritické vydání antologie textů španělských lidových ... Pražské romancero / Pliegos sueltos de Praga ....

INFORMACE

AUTOR
Miloslav Uličný (ed.)
DIMENZE
9,74 MB
NÁZEV SOUBORU
Pražské romancero / Pliegos sueltos de Praga: sto španělských romancí.pdf

POPIS

Pražské romancero je soubor 81 osmerkových kramářských listů z 16. století, tištěných převážně v kastilskému Burgosu, jež do Prahy přivezli v 17. století irští mniši. Do tohoto vydání bylo vybráno sto z původních romancí, jejichž témata jsou různorodá: boje proti Maurům (smrt posledního vizigótského krále Rodericha), nesváry mezi feudály a králem, příběhy z okruhu artušovského (příběh Amadíse a Oriany) i karolinského, nářky nešťastně zamilovaných rytířů, události z řeckých a římských dějin (epizody z trojské a 2. punské války) i příběhy biblické (návštěva královny ze Sáby u krále Šalomouna). Mezi romancemi ze španělských národních dějin zde vyniká básnické líčení porážky od Maurů a smrti posledního vizigótského krále Rodericha (r. 711) nebo konflikt kastilského krále Alfonse VIII. s jeho feudálními vazaly; v romancích z karolinského cyklu se setkáváme s císařem Karlem Velikým i jeho pairy, například s hrabětem Rolandem; artušovský cyklus zastupují příběhy Amadíse a Oriany; antická témata se vyskytují v líčení epizod z trojské války nebo z druhé války punské (o Hannibalovi); biblické příběhy vyprávějí například o návštěvě královny ze Sáby u krále Šalamouna nebo o králi Davidovi; milostná témata se týkají obvykle dvorských zápletek, jejichž rozuzlení může být tragické. Konečně pak nechybí ani milostný nářek zamilovaných a odmítaných rytířů. Výbor z romancí vytištěných v 16. století v Burgosu. Jejich témata jsou rozmanitá: boje proti Maurům, nesváry mezi feudály a králem, příběhy z artušovského a karolinského okruhu, události z řeckých a římských dějin i příběhy biblické.Vydání knihy podpořilo Ministerstvo kultury Španelska.

Chcete si přečíst knihu?Pražské romancero / Pliegos sueltos de Praga: sto španělských romancí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miloslav Uličný (ed.). Číst Pražské romancero / Pliegos sueltos de Praga: sto španělských romancí Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY