Savci Evropy, severní Afriky a Blízkého východu: s popisem všech známých druhů

Savci Evropy, severní Afriky a Blízkého východu: s popisem všech známých druhů - S. Aulagnier, | Replicamaglie.com

...u dobře snese i přibalení do turistického batohu ... Ptaci evropy urcovaci atlas | NEJRYCHLEJŠÍ.CZ ... . Kniha obsahuje volně vyjímatelnou přílohu Savci české republiky - systematický ... Savci Evropy, severní Afriky a Blízkého východu: s popisem všech známých druhů (978-80-7291-250-6) Kniha - autor S. Aulagnier; A. J. Mitchell - Jones; P. Haffner, 272 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá Tato příručka popisuje přes 400 druhů savců, a zachycuje tak všechny dosud známé suchozemské zástupce této třídy ... Žirafa (Giraffa) je rod mohutných sudokopytní ... Savci Evropy, severní Afriky a Blízkého východu ... ... ... Žirafa (Giraffa) je rod mohutných sudokopytníků, v současnosti nejvyšších ze všech suchozemských živočišných druhů. Nový!!: Savci a Žirafa · Vidět víc » Žirafa masajská. Žirafa masajská (Giraffa tippelskirchi) je druh patřící do rodu žirafa žijící ve východní Africe v počtu 32 500 jedinců. Nový!!: užíval pro efy Severní Afriky, Přední a Střední Asie z výjimkou indických ef (např. Boulenger, 1896). Takhle široké pojetí se zachovalo až do 80tých let 20.století. Herpetologové až do poslední doby popisovali nové formy zahrnující široký areál od Afriky až po Indii jenom jako poddruhy tohoto druhu. Mezi pozdním 19. a raným 20. stoletím také vymřeli lvi ze severní Afriky a Blízkého východu. V dnešní době žije nejvíce lvů ve východní a severní Africe, avšak jejich stavy se rychle snižují. Dnes je africká lví populace odhadována na 16 000-30 000 kusů žijících v divočině. Levhart skvrnitý (Panthera pardus) či pouze levhart, někdy také nazývaný leopard, panter, panther nebo pardál, je velká kočkovitá šelma.Druh vědecky popsal Carl Linné ve svém díle Systema naturae v roce 1758. Levharti se vyvinuli pravděpodobně v Africe asi před 3-4 miliony let, odkud se rozšířili do Asie a Evropy.. Levhart je statná kočkovitá šelma s velkou hlavou ... Existuje téměř 20.000 známých druhů včel v sedmi uznávaných biologických rodinách. Oni se nalézají na všech kontinentech s výjimkou Antarktidy, v každém stanovišti na planetě, která obsahuje hmyzí opylovány kvetoucí rostliny. Některé druhy, včetně včel, čmeláků a stingless včely žijí sociálně v koloniích. časopis České společnosti ornitologické 1 2012 ptačí svět časopis České společnosti ornitologické tiráž obsah Ptačí svět - časopis ČSO Ročník XIX, číslo 1/2012 1 | Úvodník / Lukáš Viktora Z terénu i kanceláře / Zdeněk Vermouzek Vydává a rozšiřuje Česká společnost ornitologická (ČSO) Adresa redakce: Ptačí svět, ČSO, Na Bělidle 252/34 150 00 Praha ... Oblast Blízkého východu a severní Afriky tak byla vyvrásněna na základě kolize africké a eurasijské desky, přičemž 19 oblast Blízkého východu, zejména oblast Arabského poloostrova a Íránu, byla ovlivněna i tlakem Indoaustralské desky, čímž dochází k utvoření specifického útvaru, Arabské desky, která je vymezena ......

INFORMACE

AUTOR
S. Aulagnier,
DIMENZE
9,6 MB
NÁZEV SOUBORU
Savci Evropy, severní Afriky a Blízkého východu: s popisem všech známých druhů.pdf

POPIS

Tato příručka popisuje přes 400 druhů savců, a zachycuje tak všechny dosud známé suchozemské zástupce této třídy žijící v západním Palearktu, tedy především v Evropě a v přilehlých oblastech severní Afriky a Blízkého východu. Díky svému formátu se hodí jako praktický určovací atlas a zároveň poslouží jako dokonalý průvodce druhovou rozmanitostí tohoto regionu. Popis jednotlivých druhů je stručný a přesný, poskytuje informace o velikosti a vzhledu zvířat, o areálu jejich rozšíření a prostředí, ve kterém se vyskytují, o jejich chování, rozmnožování a potravě. Popisy jsou doprovázeny mapkami a precizními ilustracemi. V některých případech jsou znázorněny také rozdíly mezi pohlavími a schematické anatomické diagramy usnadňující samotné určování.

Chcete si přečíst knihu?Savci Evropy, severní Afriky a Blízkého východu: s popisem všech známých druhů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor S. Aulagnier,. Číst Savci Evropy, severní Afriky a Blízkého východu: s popisem všech známých druhů Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY