Paměť a dějiny č. 2/2018

Paměť a dějiny č. 2/2018 - - | Replicamaglie.com

... Tschiche ve vzpomínkově laděném textu píše o tom, jak ho události v Československu přiměly definitivně… Paměť a dějiny č ... Gjuričová Adéla - Ústav pro soudobé dějiny AV ČR, v.v.i. ... . 2/2018 kolektív autorov. Druhé číslo revue Paměť a dějiny se věnuje kulatému výročí „srpnové okupace". Filozof a teolog Wolfram Tschiche ve vzpomínkově laděném textu píše o tom, jak ho události v Československu přiměly definitivně se vymezit vůči komunistickému režimu ve své zemi ... Paměť a dějiny č. 2/2012 ; Jediným tématem tohoto čísla revue Paměť a dějiny je atentát na Reinharda Heydricha, počínaje ... Paměť a dějiny č. 2/2019 - kolektív autorov | Artforum ... ... ... Paměť a dějiny č. 2/2012 ; Jediným tématem tohoto čísla revue Paměť a dějiny je atentát na Reinharda Heydricha, počínaje přípravami a výcvikem atentátníků, který vedli britští specialisté z Velitelství zvláštních operací (SOE), ... Paměť a dějiny č. 2/2019 kolektív autorov. V aktuálním čísle revue Paměť a dějiny najdete mimo jiné rozsáhlý článek Adama Hradilka s názvem Neskutečný příběh Věry Sosnarové. Tato žena dlouhé roky veřejně vystupuje jako oběť téměř dvacetiletého věznění a krutého zacházení v táborech sovětského Gulagu. Paměť a dějiny 2/2018. Druhé letošní číslo revue Paměť a dějiny se věnuje kulatému výročí „srpnové okupace". Filozof a teolog Wolfram Tschiche ve vzpomínkově laděném textu píše o tom, jak ho události v Československu přiměly definitivně se vymezit vůči komunistickému režimu ve své zemi, tehdejší NDR. Válka skončila, násilí pokračuje, to je motto nového čísla revue Paměť a dějiny. Kolaborace, válečné zločiny, jejich potrestání a poválečné stíhání je prezentováno především na osudech konkrétních nositelů moci, případně těch, kdo si u mocných chtěli „přihřát polívčičku". Paměť a dějiny č. 2/2017 kolektív autorov. Předkládané číslo Paměť a dějiny se věnuje válečnému období. Z článků čísla lze vyzdvihnout zejména studii Pavly Plaché Múzy v Ravensbrücku. V ženském koncentračním táboře Ravensbrück byly zakázány jakékoli kulturní aktivity. Paměť a dějiny 2/2018: Srpnová okupace, atentáty v Československu a vzpoura vězňů v Bytízu. 28.7.2018 Jan Handl. Druhé letošní číslo revue Paměť a ději...

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
12,72 MB
NÁZEV SOUBORU
Paměť a dějiny č. 2/2018.pdf

POPIS

Druhé číslo revue Paměť a dějiny se věnuje kulatému výročí „srpnové okupace“. Filozof a teolog Wolfram Tschiche ve vzpomínkově laděném textu píše o tom, jak ho události v Československu přiměly definitivně se vymezit vůči komunistickému režimu ve své zemi, tehdejší NDR. Také Historik Tomáš Vilímek představuje celospolečenskou reakci na československé srpnové události v bývalém východním Německu. Vše doplňuje rozhovor Petra Andrease s historikem Michalem Macháčkem nad jeho oceňovanou monografií o Gustávu Husákovi. Dalším tematickým pilířem tohoto čísla revue Paměť a dějiny je násilný odpor proti československému komunistickému režimu, zejména v období takzvané normalizace. Jde o nepříliš známý fenomén naší nedávné historie, proto je mu věnováno hned několik studií. V obrazových rubrikách čtenáři najdou autorská díla renomovaných fotografů Karla Cudlína a Haralda Hauswalda.

Chcete si přečíst knihu?Paměť a dějiny č. 2/2018 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Paměť a dějiny č. 2/2018 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY