Jana z Arku

Jana z Arku - Colette Beauneová | Replicamaglie.com

...u vďačí za svoju slávu krátkemu romantickému životu a tragickej smrti ... Jana z Arku: Ako obyčajné dievča zachránilo Francúzsko ... ... . Vďaka zásahu počas storočnej vojny proti Anglicku zostala navždy hrdinkou Francúzska, ale napriek všetkej odvahe a oddanosti Karolovi VII. nebola tým, čo z nej vytvorila ľudová mytológia, teda záchrankyňou svojej krajiny. Jana z Arku dostala vojsko, byť malé, nechala si vyšít na korouhev květy lilie a slova Jesus Maria. Její vítězný pochod trval od května do července. 8. května 1429 vje ... Kniha: Jana z Arku (Kathryn Harrisonová) | Martinus ... . Její vítězný pochod trval od května do července. 8. května 1429 vjela do osvobozeného Orléansu, 18. června, porazila anglickou armádu u Patay a odtáhla k Remeši, korunovačnímu městu francouzských králů. 17. 25/05/2014 administrator Johanka z Arku, Život Johanky z Arku 0 Jehanne la Pucelle - Panna Jana - se narodila přibližně 6. ledna 1412 v severní Francii ve vesničce jménem Domrémy . Její otec byl Jacques Darc a její matka Isabela Romée . Jana z Arku. Pod stromom víl zjavil sa anjel a potvrdil dávne proroctvo: "Z náruče stromov zahalené závojom hmly vyjde vojsko, na čele ktorého bude stáť panna. Tá panna bude odomykať brány miest, od ktorých Francúzsko stratilo kľúče, až kým neodomkne bránu Remeša a nevloží korunu do rúk kráľa." Jana z Arku dostala vojsko, byť malé, nechala si vyšít na korouhev květy lilie a slova Jesus Maria. Její vítězný pochod trval od května do července. 8. května 1429 vjela do osvobozeného Orléansu, 18. června, porazila anglickou armádu u Patay a odtáhla k Remeši, korunovačnímu městu francouzských králů. 17. Den, kdy Jana z Arku dobyla Orléans (7. květen 1429) JOhanka.1412. 2 7. kvě 2017. Nejslavnější příběh francouzských dějin. Příběh o dívce, která přemohla nepřátelskou armádu, aniž by k tomu měla jakékoliv předpoklady. Jana z Arku Ioanna d'Arc. 30. května, připomínka : Postavení: panna, zachránkyně Francie: Úmrtí: 1431: Patron: Francie; telegrafie a rozhlasu: Atributy: dívka v brnění, korouhev,kůň, meč ŽIVOTOPIS. Pocházela z francouzské obce Domrémy. Hlasy svatých byla od Boha povolána, aby přijala tři úkoly: dodat slabému ... Jana z Arku .cz - The biggest Czech website about Joan of Arc. 166 likes. Obsáhlé české stránky o francouzské středověké bojovnici Johance (Janě) z Arku. Fakta, překlady, novinky. (2004-2017). The... Johanka z Arku, též Jana z Arku , přezdívaná Panna orléanská , Panna Ja...

INFORMACE

AUTOR
Colette Beauneová
DIMENZE
9,97 MB
NÁZEV SOUBORU
Jana z Arku.pdf

POPIS

Důkladná znalost pramenů umožnila autorce vykreslit Janu z Arku s ohledem na dobové modely, jimiž se dívka sama řídila. Sleduje její osud od narození až po její rehabilitaci v roce 1456, a především uvádí čtenáře do světa, v němž svůj krátký a výjimečný život prožila. Kniha přibližuje, jakým způsobem ji pravděpodobně vnímali její současníci, jak odpovídala jejich očekáváním a čím se vymykala: zobrazuje tradiční představy o postavách panny, pastýřky i vyvoleného rytíře, a především ozřejmuje zdroje Janiných politických sympatií i neotřesitelné věrnosti Karlovi VII. a ukazuje tenkou hranici mezi čarodějnictvím a svatostí. Colette Beaunová ve své práci spojuje celou řadu pohledů a přístupů – antropologii, dějiny mentalit, dějiny literatury nebo politickou a sociální historii, výsledkem je komplexní pohled nejen na Janu z Arku, ale i na svět jejích současníků.

Chcete si přečíst knihu?Jana z Arku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Colette Beauneová. Číst Jana z Arku Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY