I Love Dick

I Love Dick - Chris Kraus | Replicamaglie.com

...k is an American television series released on Amazon Video ... Amazon's I Love Dick is a visceral, intimate exploration ... ... . It is based on the novel of the same name by Chris Kraus. It was created by Jill Soloway and Sarah Gubbins. The pilot premiered on August 19, 2016, and the first season was released on May 12, 2017. On January 17, 2018, the series was canceled after one season. Adapted from the lauded feminist novel, I LOVE DICK is set in a colorful academic community in Marfa, Texas. It tells the story of a struggling married couple, Chris ... I Love Dick (TV Series 2016-2017) - IMDb ... . It tells the story of a struggling married couple, Chris and Sylvere, and their obsession with a charismatic professor named Dick. Told in Rashomon-style shifts of POV, I LOVE DICK charts the unraveling of a marri...

INFORMACE

AUTOR
Chris Kraus
DIMENZE
11,36 MB
NÁZEV SOUBORU
I Love Dick.pdf

POPIS

Revoluční románu americké kritičky, filmařky a spisovatelky Chris Kraus odhalující machismus newyorské intelektuální scény sedmdesátých, osmdesátých a devadesátých let. Kniha která vypráví o tom, jaké to je být ženou umělkyní se nikterak neobtěžuje zakrývat svou autobiografičnost. Když svět upírá ženám právo vyslovovat se k věcem neosobním – vyslovuje se Chris Kraus, kterou newyorská kulturní scéna, jíž vládnou muži, odmítla – nezbývá jí než psát sama o sobě. Jakýkoliv odstup tu není žádoucí. Osobní je politické. Detailní ohledání „nepřijatelných“ emocí – milostné posedlosti, emoční závislosti, sklonů k sebedestrukci – pak nese politický smysl. Hlavní hrdinka z románu vychází jako etické monstrum, sebestředná stárnoucí neurotička, která si projektuje do Dicka své poněkud adolescentní romantické představy, aniž by se kdy zabývala tím, kým vlastně Dick je. Zneužívá druhého člověka pro svůj umělecký projekt a autenticita jejích citů je tak přinejmenším pochybná. Monstróznost její milostné obsese předem odkázané k neúspěchu, nesnesitelná otevřenost, se kterou líčí svou touhu jakož i tělesné nedostatky, nemoci, nesplněné umělecké ambice a životní tragédie, jsou ale v důsledku fascinující. Román je upřímnou zpovědí o ženském selhání a (sebe)ponížení, manifestem nového druhu feministky, která se nebojí probít se vlastním narcisismem k zodpovědnosti za sebe sama a v neposlední řadě skvěle napsané umělecké dílo.

Chcete si přečíst knihu?I Love Dick ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Chris Kraus. Číst I Love Dick Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY