Krása a zvíře: Studie o vztahu estetických a etických hodnot zvířat

Krása a zvíře: Studie o vztahu estetických a etických hodnot zvířat - Ondřej Dadejík, | Replicamaglie.com

..... 2014 "Nabokov, teleologie a hmyzi mimeze," Krása a zvíře ... RNDr. Silvie Lišková, Ph.D. ... . Studie o vztahu estetických a etických hodnot zvířat. Eds. Ondřej Dadejík, Filip Jaroš, Martin Kaplický. Prague, Czech Republic: Dokoran, 2015. Translation of "Nabokov,Teleology, and Insect Mimicry" by Silvie Liskova and Martin Radl. Studie o vztahu estetických a etických hodnot zvířat, Dokořán, Praha, pp 33-102 Google Scholar Landová E, Bakhshaliyeva N, Janovcová M, Peléšková Š, Suleymanova M, Polák J, Guliev A, Frynta D (2018) Association between fear and beauty evaluation of snakes: cross-cultural findings. 5. ročník interdisciplinární konference o roli estetick ... Nakladatelství Univerzita Hradec Králové | KOSMAS.cz ... ... . 5. ročník interdisciplinární konference o roli estetických hodnot ve vztahu k přírodě, krajiněa životnímu prostředí KRÁSA, KRAJINA, PŘÍRODA V na téma: KRÁSA A ZVÍŘE Estetika, etika a zoologické zahrady která se bude konat 15. 11. 2011 od 9:00 do 18:00 v Akademickém konferenčním centruv Husově ul. 4a v Praze O literatuře z celého světa. Království stínů - Michael Stavarič (1 článek) Království tvé - Mark Waid (2 články) Království tvé - J. G. Ballard (1 článek) Krása a zvíře. Studie o vztahu estetických hodnot zvířat - Ondřej Dadejík (1 článek) Krása je symbolem pravdy - Andrej Arseňjevič Tarkovskij (1 článek) Krasiva i mistična - Galen Ganev (1 článek ... Produkt Za slovy ... ticho - Alena Malíková, Radomil Hradil...

INFORMACE

AUTOR
Ondřej Dadejík,
DIMENZE
3,15 MB
NÁZEV SOUBORU
Krása a zvíře: Studie o vztahu estetických a etických hodnot zvířat.pdf

POPIS

Jaká zvířata jsou všeobecně považována za krásná a jaká za ošklivá? Jaký vliv má posouzení krásy či ošklivosti na zastoupení daného druhu v zoologických zahradách a v posledku na jeho ochranu? Jakým způsobem lze vysvětlit samotný vznik esteticky výrazných součástí vzhledu želv, motýlů či kočkovitých šelem? Jak se vyvíjelo a jaký vliv mělo vnímání a posuzování zvířecí krásy na pojímání či utváření člověku vlastní "lidské přirozenosti"? Jaké faktory se podílejí na posuzování, popřípadě přehodnocování estetických hodnot zvířat? A existuje rozdíl v estetickém oceňování divokého zvířete a zvířete chovaného v zajetí, a pokud ano, jak jej lze vysvětlit? Jednotlivé kapitoly knihy Krása a zvíře předkládají možné odpovědi na uvedené otázky, v celé knize se pak vzájemně střetávají, prolínají a potvrzují výsledky zkoumání přírodních věd na jedné straně a estetické teorie či filozofické reflexe obecně na straně druhé.

Chcete si přečíst knihu?Krása a zvíře: Studie o vztahu estetických a etických hodnot zvířat ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ondřej Dadejík,. Číst Krása a zvíře: Studie o vztahu estetických a etických hodnot zvířat Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY