Tma se mne dotýkala

Tma se mne dotýkala - Ewald Murrer | Replicamaglie.com

... sbírku nazvanou Tma se mne dotýkala. Rozvíjí v ní témata, s nimiž se potýká od počátků své tvorby: od nevratného plynutí času přes utkvělost okamžiku po nostalgii za nenávratně uplynulým ... Ewald Murrer - Wikipedie ... . Jedna z básní zde zastoupených byla vybrána ... Ewald Murrer, jeden z předních básníků tzv. „druhé generace českého undergroundu", vydává po deseti letech novou básnickou sbírku nazvanou Tma se mne dotýkala. Rozvíjí v ní témata, s nimiž se potýká od počátků své tvorby: od nevratného plynutí času přes utkvělost okamžiku po nostalgii za nenávrat Tma se mne dotýkala. Ewald Murrer; rok vydání - ... Tma se mne dotýkala - Ewald Murrer | KOSMAS.cz - vaše ... ... . Rozvíjí v ní témata, s nimiž se potýká od počátků své tvorby: od nevratného plynutí času přes utkvělost okamžiku po nostalgii za nenávrat Tma se mne dotýkala. Ewald Murrer; rok vydání - 2018. Koupit v Kosmasu Doporučená cena je 158 K č. Ewald Murrer publikuje střídmě, jeho básním je vlastní tlumená atmosféra a uměřenost ve výrazu. ... Tma se mne dotýkala Reflektuje Eva Dragulová Recenze a reflexe - Recenze. Z čísla 2/2020 Pro předplatitele ... (jako redaktor poezie a později jako šéfredaktor) a v rozhlasové stanici Rádio Echo, kde se ... Profil Sdílet na síti. Ewald Murrer. Tma se mne dotýkala. Tma se mne dotýkala Murrer Ewald. Ewald Murrer, jeden z předních básníků tzv. „druhé generace českého undergroundu", vydává po deseti letech novou básnickou sbírku nazvanou Tma se mne dotýkala. Rozvíjí v ní témata, s nimiž se potýká od počátků své tvorby: od nevratného plynutí času přes utkvělost okamžiku po ... Ewald Murrer: Tma se mne dotýkala Podrobnosti Mour de Zencle Autoři Ewald Murrer 14. září 2018 Zobrazení: 1449 Empty Vytisknout E-mail ... Oficiální debut, autorský výbor ze samizdatových textů, má název Mlha za zdí (1992). Dále vydal sbírku básní Vyznamenání za prohranou válku, lyrickou prózu Zápisník pana Pinkeho, sbírku básní Situace a soubor povídek Sny na konci noci, Nouzové zastavení času a nyní aktuální sbírku Tma se mne dotýkala. Tma se mne dotýkala. Ewald Murrer. Ewald Murrer, jeden z předních básníků tzv. „druhé generace českého undergroundu", vydává po deseti letech novou básnickou sbírku nazvanou Tma se mne dotýkala. Komentáře ke slovu dotýkat se » přidat nový komentář ... Tma se mne dotýkala autor: Murrer Ewald dopor. cena: 158 K ... Ewald Murrer, jeden z předních básníků tzv. „druhé generace českého undergroundu", vydává po deseti letech novou básnickou sbírku nazvanou Tma se mne dotýkala. Rozvíjí v ní témata, s nimiž se potý...

INFORMACE

AUTOR
Ewald Murrer
DIMENZE
11,55 MB
NÁZEV SOUBORU
Tma se mne dotýkala.pdf

POPIS

Ewald Murrer publikuje střídmě, jeho básním je vlastní tlumená atmosféra a uměřenost ve výrazu. Jeho texty bez vazby na konkrétní čas a prostor jsou obrazy, v nichž se prolínají spatřené detaily a výjevy s vytříbenými představami stvořenými imaginací. Převládající náladou je melancholie a smutek, které se pojí s obrazy stínů a temnot; ale jako protiklad tohoto ladění se vrací sugestivní obraz slunce planoucího na noční obloze… Obraz básníka, který v samotě jen „hledí z okna a píše báseň“, však narušuje ironický odstup, s nímž si autor vypůjčuje motivy a postupy dekadentní poezie. Působivé obrazy, přesná pojmenování, neobvyklé detaily si dokážou čtenáře podmanit, odvést od všedních událostí a přimět ho sledovat s autorem proměny krajiny, nebe i vlastní mysli.EWALD MURRER (* 1964 v Praze) je autorem básnických sbírek Mlha za zdí (Mladá fronta, 1992), Vyznamenání za prohranou válku (Vokno, 1992), Zápisník pana Pinkeho (Inverze, 1993), Situace (Krásné nakladatelství, 1995), Sny na konci noci (Petrov, 1996) a Nouzové zastavení času (Host, 2007). Publikovat začal v osmdesátých letech v prostředí undergroundu, podílel se mj. na legendárním sborníku Už na to seru, protože to mám za pár, jeho texty jsou zastoupeny i v antologii poezie druhé generace undergroundu U nás ve sklepě (Revolver Revue, 2013). Jeho báseň Nad řekou plyne stříbřitý opar z přítomné sbírky zařadili editoři Sylva Fischerová a Jan Šulc do antologie Nejlepší české básně 2017.

Chcete si přečíst knihu?Tma se mne dotýkala ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ewald Murrer. Číst Tma se mne dotýkala Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY