Ten okamžik - Můj osmašedesátý

Ten okamžik - Můj osmašedesátý - Tereza Brdečková, | Replicamaglie.com

... se dočkal adaptací už v osmi zemích světa ... Knihy Brdečková Tereza, Trávníčková Zuzana, | Dobré Knihy.cz ... . I česká verze je založena na jednoduchém principu. Kniha podle dokumentárních pořadů České televize Ten okamžik a Můj osmašedesátý připomíná 50. výročí srpnových událostí v Československu v roce 1968. S doslovem historika Lukáše Cvrčka Co nás stála okupace v roce 1968. Sdílet 0 Přesto nelitují. V této knize předávají svá svědectví jako poselství dalším generacím - svoboda a demokracie nejsou automatickou samozřejmostí. Kniha podle dokumentárních pořadů České ... Ten okamžik - Můj osmašedesátý - Tereza Brdečková ... ... . Kniha podle dokumentárních pořadů České televize Ten okamžik a Můj osmašedesátý připomíná 50. výročí srpnových událostí v Československu v roce 1968. Kniha podle dokumentárních pořadů České televize Ten okamžik a Můj osmašedesátý připomíná 50. výročí srpnových událostí v Československu v roce 1968. S doslovem historika Lukáše Cvrčka Co nás stála okupace v roce 1968. Ten okamžik - Můj osmašedesátý. Kdo napsal knihu Ten okamžik - Můj osmašedesátý? Autorem je Tereza Brdečková, Zuzana Trávníčková. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Spontánní protesty obyvatel proti vpádu cizích vojsk, nenásilný odpor, ale také barikády, hořící tanky, zdemolované ulice, ostřelované Národní muzeum, obsazený Československý rozhlas a zabití civilisté. Ten okamžik Můj osmašedesátý (978-80-7404-250-8) Kniha - autor Zuzana Trávníčková; Tereza Brdečková, 168 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá Spontánní protesty obyvatel proti vpádu cizích vojsk, nenásilný odpor, ale také barikády, hořící tank... Kniha podle dokumentárních pořadů České televize Ten okamžik a Můj osmašedesátý připomíná 50. výročí srpnových událostí v Československu v roce 1968. S doslovem historika Lukáše Cvrčka Co nás stála okupace v roce 1968. EAN: 9788074042508: ISBN: 978-80-7404-250-8: Přesto nelitují. V této knize předávají svá svědectví jako poselství dalším generacím - svoboda a demokracie nejsou automatickou samozřejmostí. Kniha podle dokumentárních pořadů České televize Ten okamžik a Můj osmašedesátý připomíná 50. výročí srpnových událostí v Československu v roce 1968. Ten okamžik Můj osmašedesátý. Tereza Brdečková, Zuzana Trávníčková. Spontánní protesty obyvatel proti vpádu cizích vojsk, nenásilný odpor, ale také barikády, hořící tanky, zdemolované ulice, ostřelované Národní muzeum, obsazený Československý rozhlas a zabití civilisté. Kniha podle dokumentárních pořadů České televize Ten okamžik a Můj osmašedesátý připomíná 50. výročí srpnových událostí v Československu v roce 1968. S doslovem historika ...

INFORMACE

AUTOR
Tereza Brdečková,
DIMENZE
4,83 MB
NÁZEV SOUBORU
Ten okamžik - Můj osmašedesátý.pdf

POPIS

Spontánní protesty obyvatel proti vpádu cizích vojsk, nenásilný odpor, ale také barikády, hořící tanky, zdemolované ulice, ostřelované Národní muzeum, obsazený Československý rozhlas a zabití civilisté. Jiřího Menzela honili vojáci po Praze kvůli protiokupačnímu plakátu na autě. Za Milošem Formanem do Paříže vezli jeho ženu Věru Křesadlovou s dětmi francouzští filmaři a kličkovali mezi tanky. František Hora demonstroval na soše sv. Václava a rozvážel po Praze zásoby a letáky, František Jaroš držel týden hladovku na adršpašské skále. Naďa Sušánková nesměla říkat, že jí Rusové zastřelili maminku, manželství Pavly Jazairiové se rozpadlo a nemohla pracovat jako rozhlasová redaktorka…. Kniha přináší pětadvacet příběhů v autentických vzpomínkách slavných, ale i neznámých, obyčejných hrdinů, kteří neváhali bránit svobodu a demokracii. Pamětníkům a vypravěčům této knihy, stejně jako mnohým dalším v roce 1968 zasáhla do života okupace vojsky Varšavské smlouvy, často tragicky – v podobě celoživotního traumatu nebo přinejmenším tak, že museli důsledky své účasti v srpnových událostech či nesouhlasu s následnou „normalizací“ nést napořád – častokrát nemohli studovat, vykonávat kvalifikovanou práci ani vycestovat za hranice. Přesto nelitují. V této knize předávají svá svědectví jako poselství dalším generacím – svoboda a demokracie nejsou automatickou samozřejmostí. Kniha podle dokumentárních pořadů České televize Ten okamžik a Můj osmašedesátý připomíná 50. výročí srpnových událostí v Československu v roce 1968. S doslovem historika Lukáše Cvrčka Co nás stála okupace v roce 1968.

Chcete si přečíst knihu?Ten okamžik - Můj osmašedesátý ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tereza Brdečková,. Číst Ten okamžik - Můj osmašedesátý Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY