Co je designér: věci, místa, sdělení

Co je designér: věci, místa, sdělení - Norman Potter | Replicamaglie.com

...ů Kniha ( měkká vazba ) Produkt je vyprodaný ... Práce a zaměstnání - MPSV Portál ... . Knížka vlivného anglického designéra, poprvé publikovaná v roce 1969 pod názvem What is a designer: things, places, messages, odkazuje k základním ... Kniha: Co je designér: věci, místa, sdělení - Norman Potter. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací do ... Co je designér: věci, místa, sdělení - Norman Potter ... ... . Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Co je designér / věci, místa, sdělení - Norman Potter. ... Potterova kniha je užitečným materiálem také pro české prostředí. Vzhledem k Potterově aktivismu je přímo příznačné, že překlad jeho textů zahájil vznik Edice Katedra, která zpřístupňuje kritické, dnes již zásadní referenční teoretické texty o ... V kategorii Odborná literatura zvítězila publikace Co je designér: věci, místa, sdělení, kterou vydala Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze jako první publikaci v edici Katedra.V kategorii Krásné literatury se na prvním místě umístila kniha Moc a vzdor nakladatelství Filip Tomáš - Akropolis v grafické úpravě Juraje Horvátha. Co je designér Věci, místa, sdělení. ... Potterova kniha je užitečným materiálem také pro české prostředí. Vzhledem k Potterově aktivismu je přímo příznačné, že překlad jeho textů zahájil vznik Edice Katedra, která zpřístupňuje kritické, dnes již zásadní referenční teoretické texty o designu, jež dosud v ... Je designér umělec nebo řemeslník? Co je designér: věci, místa, sdělení / Norman Potter. #reading #designbook #whatadesigner V kategorii odborná literatura zvítězila publikace Co je designér: věci, místa, sdělení,kterou vydala VŠUP v...

INFORMACE

AUTOR
Norman Potter
DIMENZE
9,53 MB
NÁZEV SOUBORU
Co je designér: věci, místa, sdělení.pdf

POPIS

Knížka vlivného anglického designéra, poprvé publikovaná v roce 1969 pod názvem What is a designer: things, places, messages, odkazuje k základním otázkám a metodám výuky na uměleckých školách. Texty reagují na ustavený modernistický termín „dobrý design“, jehož neotřesitelnost jako kritérium hodnocení byla v průběhu 60. let v Evropě i USA zpochybňována. Potterova kniha je užitečným materiálem také pro české prostředí. Vzhledem k Potterově aktivismu je přímo příznačné, že překlad jeho textů zahájil vznik Edice Katedra, která zpřístupňuje kritické, dnes již zásadní referenční teoretické texty o designu, jež dosud v českém prostředí citelně chybějí. Neexistence kritických textů vytváří bezprecedentní situaci, kdy bouřlivě se rozvíjející obory stojí ve formalistním vzduchoprázdnu, studenti jsou ochuzeni o myšlenky a kontexty ať už historické, nebo napříč kulturami. Překladová díla navíc přinášejí jinou perspektivu, pomáhají kultivovat lokální diskuzi, nehledě na to, že potřeba překladů byla absolutní doménou avantgard 20. století a dopomohla k aktivizaci kritického myšlení u nás. Doslov Robin Kinross.

Chcete si přečíst knihu?Co je designér: věci, místa, sdělení ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Norman Potter. Číst Co je designér: věci, místa, sdělení Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY