Mainstream

Mainstream - Miroslav Pech | Replicamaglie.com

... exclusive but artistically and aesthetically inferior ... Mainstream definition and meaning | Collins English Dictionary ... . main·stream (mān′strēm′) n. The prevailing current of thought, influence, or activity: "You need not accept the nominee's ideology, only be able to locate it in the American mainstream" (Charles Krauthammer). adj. Representing the prevalent attitudes, values, and practices of a society or group: mainstream morality. tr.v. main·streamed, main ... Mainstream definition, the principal or dominant c ... Mainstream - definition of mainstream by The Free Dictionary ... ... Mainstream definition, the principal or dominant course, tendency, or trend: the mainstream of American culture. See more. Synonyms for mainstream at Thesaurus.com with free online thesaurus, antonyms, and definitions. Find descriptive alternatives for mainstream. e: [email protected] p: +64 9 272 8888 f: +64 9 273 8550 p: PO Box 58 961, Botany, Auckland, NZ Mainstream is what's the new trend. when one "style" gets old, a new one is reborn, a mainstream person is someone who jumps from trend to trend so that they fit in with the rest of the crowd. Mainstream is being what society thinks you should be, and look like. Directed by Gia Coppola. With Maya Hawke, Colleen Camp...

INFORMACE

AUTOR
Miroslav Pech
DIMENZE
11,59 MB
NÁZEV SOUBORU
Mainstream.pdf

POPIS

Současný mladý český pár - Matějje začínající spisovatel, Klára je na mateřské s dvouměsíční Sárou. Vše by mělo být fajn, jenže Matěj najednou o Klářině minulosti zjistí něco, co mu vyrazí dech. Něco se naruší, zvolna se roztočí spirála pochybností, která se jako naostřená vývrtka začne zarývat do míst, kde to dost bolí. Hlavní hrdinové se vydávají na výlet poznat sami sebe, obnažit svou podstatu. A to doslova. K románu, který si premiéru odbyl počátkem tohoto roku překvapivě v Polsku, je v tomto vydání přidáno několik temně laděných povídek. Mainstream je silný a znepokojivý společenský horor, kde hranice mezi tím, co je skutečné a co se zrodilo z našeptávání paranoiou ovládané mysli, je stejně tenká jako hranice mezi láskou a nenávistí, pravdou a lží, dobrem a zlem.

Chcete si přečíst knihu?Mainstream ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miroslav Pech. Číst Mainstream Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY