Nad ledem a Saharou

Nad ledem a Saharou - Peter W. Stahl | Replicamaglie.com

...Jäger do podoby čtivého autobiografického románu, který je nekompromisním obrazem německé letecké války ... Nad ledem a Saharou / Nejlevnější knihy ... . V době, kdy Německo ... Se jménem Peter W. Stahl se čeští čtenáři měli možnost setkat díky knize Nad ledem a Saharou. Tajná eskadra KG 200, další titul ze Stahlova pera, na ni volně navazuje. Děj začíná přeložením tehdy ještě poručíka Stahla k tajné eskadře KG 200, o jejímž... Nad ledem a Saharou - P. W. Stahl . Aukce 90 Kč s dopravou 150 Kč . local_offer . Stahl - Nad Saharou . Kup ... Literatura faktu | Nad ledem a Saharou | Naše vojsko ... ... Nad ledem a Saharou - P. W. Stahl . Aukce 90 Kč s dopravou 150 Kč . local_offer . Stahl - Nad Saharou . Kup teď 80 Kč s dopravou 145 Kč . local_offer . J.A.VINOGRADOV - LETÍM NAD BERLÍNEM . Aukce 200 Kč s dopravou 270 Kč . local_offer . Hvězdy nad krušnohořím . Aukce 149 Kč s dopravou 224 Kč . Nad ledem a Saharou. Kniha vychází z deníku P.W.Stahla, člena Kampfgeschwader 30, vyzbrojené Junkersy 88. Tento deník zpracovaný do podoby autobiografického románu popisuje osudy civilního zkušebního pilota povolaného běh... hans dlouhan samozřejmě beru tvou nelibost a i to chápu, když sem to stavěl a studoval podklady tak sem na tento jev narazil a je popsán v knize Nad ledem a saharou, kdy piloti Ju88 létali tak nízko nad mořem že se vraceli na základnu se špičkami vrtulí ohnutými dopředu..samožřejmě když je motor vyopnutý a vrtule se otáčí jen náporem větru tak dopadne tak jak ......

INFORMACE

AUTOR
Peter W. Stahl
DIMENZE
5,28 MB
NÁZEV SOUBORU
Nad ledem a Saharou.pdf

POPIS

Kniha je inspirována válečným deníkem P. W. Stahla, příslušníka Kampfgeschwader 30, vyzbrojené letouny Junkers Ju 88. Jeho záznamy zpracoval Manfred Jäger do podoby čtivého autobiografického románu, který je nekompromisním obrazem německé letecké války. V době, kdy Německo poráží Nizozemsko, prochází Stahl výcvikem na Ju 88. Po kapitulaci Belgie se stává přímým účastníkem porážky Francie. Osobně prožívá bitvu o Británii a bombardování Londýna, Liverpoolu, Coventry… Spolu s vyčerpanou jednotkou je přeložen na norské území, odkud operuje proti britským konvojům přivážejícím válečnou pomoc Sovětskému svazu. Později je převelen k Moskvě. Odtud se vrací zpět na sever, aby se vzápětí ocitl až na Sicílii. Ve Středomoří a v Africe je svědkem toho, jak se Německo zoufale brání sílícímu tlaku spojeneckých vojsk. Leitmotivem napínavého příběhu je bezmocný odpor statečného pilota vůči neschopnému velení a prostá lidská touha přežít.

Chcete si přečíst knihu?Nad ledem a Saharou ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Peter W. Stahl. Číst Nad ledem a Saharou Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY