V první linii: Z Leningradu až do Berlína

V první linii: Z Leningradu až do Berlína - Nikolja N. Nikulin | Replicamaglie.com

...univerzity. Jako voják Rudé armády došel až do Berlína ... V první linii (Nikolja N. Nikulin) | Detail knihy | ČBDB.cz ... . Zázrakem zůstal na živu. Svoje vzpomínky na válku napsal proto, aby se osvobodil od strašných zážitků. Čtenář v nich nenajde ani lehké čtivo, ani hurávlastenecké popisy bojů. Kupte knihu V první linii (Nikolja Nikulin) s 9 % zľavou za 11.97 € v overenom obchode. Prelistujte stránky knihy, prečítajte si recenzie čitateľov, nechajte si odporučiť podobnú knihu z ponuky viac ako 20 miliónov titulov. V první linii: z Leningradu až do Berlína (Nikolaj N. N ... V první linii - Z Leningradu až do Berlína - Nikolaj ... ... . V první linii: z Leningradu až do Berlína (Nikolaj N. Nikulin) Knihu V první linii mi ukazoval p. president fandomu již minulé léto. Jelikož jsem viděl, že jde o dosti vyhraněné militarium, do čtení jsem se nehrnul, protože tento žánr jsem nikdy nečetl. V první linii Z Leningradu až do Berlína . Nikolja N. Nikulin; Nikolja N. Nikulin . 5,0 . Sledovat autora . Historie. Všechny knihy autora . Elka Press, 2018. 5,0 1x. Na skladě. Nakladatel Elka Press, 2018. Autor nastoupil rovnou ze školy, ve věku 18 let, na nejkrvavější úsek Leningradské a Volchovské fronty. ... V první linii - Z Leningradu až do Berlína - Nikulin, Nikolja . na sklade. 11,58 € doprava od 2,99 € ......

INFORMACE

AUTOR
Nikolja N. Nikulin
DIMENZE
6,39 MB
NÁZEV SOUBORU
V první linii: Z Leningradu až do Berlína.pdf

POPIS

Autor nastoupil ve věku 18 let, tedy rovnou ze školy, na nejkrvavější úsek Leningradského a Volchovského frontu. Jako voják Rudé armády došel až do Berlína. Zázrakem zůstal na živu. Svoje vzpomínky na válku napsal proto, aby se osvobodil od strašných zážitků. Čtenář v nich nenajde ani lehké čtivo, ani hurávlastenecké popisy bojů. Obsahem je výpověď o skutečné podobě války na východní frontě, o které oficiální publikace, ale i vzpomínková literatura mlčí. Nad stránkami této knihy mrazí – tak otevřená výpověď o drastických činech na obou stranách fronty nemá obdoby. Dosud jsme byli zvyklí číst o zvěrstvech nacistických armád na východní frontě; i o těch je zde řeč, ale především se jedná o otřesnou výpověď, jak drasticky zacházeli sovětští velitelé s vlastními vojáky, jak je bez rozmyslu a bez jakéhokoli náznaku taktiky hnali čelně proti nepříteli. Němci si svoje lidské zdroje v rámci možností šetřili, na opačné straně fronty o něčem takovém nemohlo být ani řeči. Otřesné praktiky NKVD a SMERŠ se potom obrátily i proti obyvatelstvu na dobytých územích. Sovětští vojáci drancovali a znásilňovali na přímý rozkaz velení… Knihu doprovázejí unikátní fotografie samotného autora, dále snímky D. F. Onochina, oficiálního fotografa divize, ve které Nikulin sloužil, – a H. Vierse, německého vojáka, který bojoval na druhé straně fronty a dlouho po válce se s autorem seznámil a spřátelil.

Chcete si přečíst knihu?V první linii: Z Leningradu až do Berlína ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Nikolja N. Nikulin. Číst V první linii: Z Leningradu až do Berlína Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY