Německo. Mýtus a realita: politika v SRN 1998—2017

Německo. Mýtus a realita: politika v SRN 1998—2017 - Aleš Valenta | Replicamaglie.com

...m režimům v jejich pozdní fázi. Nejprve produkty skladem 1 Položka ... Německo: mýtus a realita - Aleš Valenta | Knihy Dobrovský ... . Aleš Valenta, autor knihy Německo: mýtus a realita. Politika v SRN 1998-2017, správně říká, že demokratičnost režimu poznáme podle způsobu, jakým zachází se svou opozicí. Německo z Valentova testu vychází dnes ještě smutněji, než když předloni svou knihu napsal. Německo mýtus a realita. Značka: Mladá fronta Výrobní číslo: 978-80-204-4961- ... jak se politická situace v dnešní SRN začíná podobat komunisti ... Německo. Mýtus a realita: politika v SRN 1998—2017 ... ... jak se politická situace v dnešní SRN začíná podobat komunistickým režimům v jejich pozdní fázi. Parametry. Autor Valenta Aleš ... Politika, politologie Analýza německého vnitropolitického vývoje v letech 1998-2017. Podrobnosti tohoto vydání. Obsah. Práce popisuje německý politický systém, osudy i názory významných německých filozofů Martina Heideggera a Jürgena Habermase a rovněž politický vývoj v Německu během let 1990-1998. Německo: mýtus a realita Přihlášení ... , Evropská a světová politika. Německo: mýtus a realita Valenta Aleš ... Na četných příkladech demonstruje, jak se politická situace v dnešní SRN začíná podobat komunistickým režimům v jejich pozdní fázi....

INFORMACE

AUTOR
Aleš Valenta
DIMENZE
4,57 MB
NÁZEV SOUBORU
Německo. Mýtus a realita: politika v SRN 1998—2017.pdf

POPIS

Publikace se zabývá německou politikou posledních dvaceti let. Vlastnímu tématu předchází obsáhlý úvod, objasňující základy politického systému SRN a proměny německého paradigmatu. Klíčem k pochopení německé politiky je její konsensuální charakter, podmíněný permanentním úsilím o překonávání dědictví nacionálního socialismu. Od 70. let však princip konsensu, na který jsou Němci patřičně hrdí a jenž přinesl v minulosti zemi záviděníhodnou stabilitu, začal degenerovat v úzce vymezený názorový koridor a „boj proti pravici“. V éře Merkelové dosáhl tento vývoj stavu, v němž je omezována politická soutěž a ohrožena podstata německé demokracie. Autor přináší zevrubnou analýzu krizových jevů, jako jsou levicové zglajchšaltování médií, agresivní feminismus, masivní ideologizace veřejného života či adorace masové ilegální migrace. Na četných příkladech demonstruje, jak se politická situace v dnešní SRN začíná podobat komunistickým režimům v jejich pozdní fázi.

Chcete si přečíst knihu?Německo. Mýtus a realita: politika v SRN 1998—2017 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Aleš Valenta. Číst Německo. Mýtus a realita: politika v SRN 1998—2017 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY