Metamorfózy v Česko-Rakouských vztazích očima pamětnice holocaustu

Metamorfózy v Česko-Rakouských vztazích očima pamětnice holocaustu - Rainer König-Hollerwöger | Replicamaglie.com

...rfózy v česko-rakouských vztazích očima pamětnice holoucaustu ... Literatura faktu | knizniklub.cz ... . KONIG-HOLLERWOGER RAINER. Běžně 250 K ... Metamorfózy v Česko-Rakouských vztazích očima pamětnice holocaustu Rainer König-Hollerwöger , Brázda (2018) Autor se pokouší pomocí empatie a důrazu na citlivost vědomí stavět mosty mezi Českou republikou a Rakouskem, různými kulturami, vědeckými přístupy a uměleckými... Metamorfózy v Česko-Rakouských vztazích očima pamětnice h ... Metamorfózy v Česko-Rakouských vztazích očima pamětnice ... ... ... Metamorfózy v Česko-Rakouských vztazích očima pamětnice holocaustu. Rainer König-Hollerw... 2018. Skladem u dodavatele. 188 Kč 250 K ... Může se Rusko obrátit k Evropě zády a stát se aktivním a plnohodnotným hráčem v Asii? Michael Romancov (1969). Absolvent Pedagogické fakulty UK a Fakulty sociálních věd UK....

INFORMACE

AUTOR
Rainer König-Hollerwöger
DIMENZE
11,56 MB
NÁZEV SOUBORU
Metamorfózy v Česko-Rakouských vztazích očima pamětnice holocaustu.pdf

POPIS

Autor se pokouší pomocí empatie a důrazu na citlivost vědomí stavět mosty mezi Českou republikou a Rakouskem, různými kulturami, vědeckými přístupy a uměleckými výrazy. Rok 2018 nám připomíná více než jiné roky, jaké události vedly k rychlé degradaci evropských demokracií. Je to také 80 roků od tzv. Říšské křišťálové noci, noci pogromů z 9. na 10. listopadu 1938 v nacistické „Velkoněmecké říši“, k níž tehdy už patřilo Rakousko a od Mnichovské dohody z 29. na 30. září 1938 tzv. Sudety v Československu. Byly páchány žhářské útoky na všechny synagogy, modlitebny a instituce, ničeny židovské hřbitovy, byty a obchody, Židé byli pronásledováni, týráni a vražděni, zatýkáni a odváženi v prvních transportech do koncentračních táborů. Idea antisemitismu z novin, rozhlasu a Hitlerovy knihy „Mein Kampf“, jež byla od roku 1933 šířena nenávistnou propagandou, pokročila ke konkrétní destrukci a násilí. V interdisciplinárním evropském projektu zahájeném roku 2013 pracuje vídeňský autor, kulturní filozof, sociolog, historik a umělec s pamětnicí holocaustu Erikou Bezdíčkovou z Brna, pořádá s ní vystoupení v Rakousku a jako vedoucí vědecko-výzkumného institutu IPS-Wien se od roku 2006 angažuje i v České republice. Jeho kniha umožňuje hluboký vhled do psychických, mentálních, společenských a kulturních procesů minulosti i přítomnosti. Přitom využívá koncertní pianista, varhaník a skladatel kromě literárních možností i ty hudební, jimiž propojuje města, země a kultury. Jako historik Rainer König-Hollerwöger poukazuje na to, že za různými společenskými maskami se v dějinách odvíjí dynamické procesy. K destruktivním tendencím, při nichž jsou oživovány předsudky a vyvolávány pocity ohrožení, patří i antisemitismus, dodnes živý, ba sílící. Kniha je věnována paní Erice Bezdíčkové. V r. 1944 byla rodina v rámci rasových zákonů odsunuta do Osvětimi, kde zahynuli oba rodiče i většina širší rodiny. Po přesunech do dalších pracovních táborů v Německu utekla mladá dívka z pochodu smrti a po válce se mnoho měsíců bezprizorná toulala Evropou.

Chcete si přečíst knihu?Metamorfózy v Česko-Rakouských vztazích očima pamětnice holocaustu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Rainer König-Hollerwöger. Číst Metamorfózy v Česko-Rakouských vztazích očima pamětnice holocaustu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY