Naši lidé v Kaddáfího Libyi: Nejen o zbraních, semtexu a Lockerbie

Naši lidé v Kaddáfího Libyi: Nejen o zbraních, semtexu a Lockerbie - Miroslav Belica | Replicamaglie.com

...ahy s touto zemí procházely dramatickou změnou ... Naši lidé v Kaddáfího Libyi - Nejen o zbraních, semtexu a ... ... . Miroslav Belica vedl po listopadu 1989 zastupitelský úřad Československa v Tripolisu a z této pozice měl možnost nakouknout pod pokličku mnohým zkreslovaným či zamlčovaným kauzám (Lockerbie ... Naši lidé v Kaddáfího Libyi. Kdo napsal knihu Naši lidé v Kaddáfího Libyi? Autorem je Miroslav Belica. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. Možnost nákupu elektronické verze knihy. ČB ... Naši lidé v Kaddáfího Libyi. Nejen o zbraních, semtexu a ... ... . Možnost nákupu elektronické verze knihy. ČBDB.cz - Databáze knih. Kniha Naši lidé v Kaddáfího Libyi: Nejen o zbraních, semtexu a Lockerbie - ďalšie knihy z politológie a politiky kúpite v špecializovanom kníhkupectve na pravnickaliteratura.sk Naši lidé v Kaddáfího Libyi - Nejen o zbraních, semtexu a Lockerbie 5 1 recenze Druhé, doplněné vydání knihy autora, který sám působil v libyjské džamáhíríji pět let v přelomové době, kdy naše vztahy s touto zemí procházely dramatickou změnou....

INFORMACE

AUTOR
Miroslav Belica
DIMENZE
8,58 MB
NÁZEV SOUBORU
Naši lidé v Kaddáfího Libyi: Nejen o zbraních, semtexu a Lockerbie.pdf

POPIS

Druhé, doplněné vydání knihy autora, který sám působil v libyjské džamáhíríji pět let v přelomové době, kdy naše vztahy s touto zemí procházely dramatickou změnou. Miroslav Belica vedl po listopadu 1989 zastupitelský úřad Československa v Tripolisu a z této pozice měl možnost nakouknout pod pokličku mnohým zkreslovaným či zamlčovaným kauzám (Lockerbie, československý semtex, dodávky speciálu a působení našich vojenských a civilních odborníků v Libyi atd.). S pomocí archivních materiálů, odborné literatury a vzpomínek pamětníků včetně bývalého premiéra Štrougala evokuje jejich skutečný průběh, ale i události pozdějších let, kdy Západ vzal „zreformovaného“ Kaddáfího krátce na milost, aby vzápětí s využitím džihádistů rozehrál partii násilného svržení libyjského režimu. Kniha je doplněna o kapitolu mapující poslední vývoj v rozvrácené Libyi, který přímo volá po vládě pevné ruky. První vydání knihy z r. 2014 bylo oceněno čestným uznáním Ceny Petra Jilemnického za rok 2015 v žánru literatury faktů.

Chcete si přečíst knihu?Naši lidé v Kaddáfího Libyi: Nejen o zbraních, semtexu a Lockerbie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miroslav Belica. Číst Naši lidé v Kaddáfího Libyi: Nejen o zbraních, semtexu a Lockerbie Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY