Pověsti a legendy

Pověsti a legendy - Klára Trnková | Replicamaglie.com

... převládajícího cihelného zdiva, se váže pověst o zjevování průvodu duchů v mnišských hábitech ... KOŠNÁŘ, Julius : Staropražské pověsti a legendy ... . Pověsti národů, zemí, regionů a měst. Antické báje i báje dalších civilizací. Legendy nejen křesťanského světa. Vyberte si z naší nabídky. Pověsti a legendy O bílé paní z chodovského zámku V chodovské kronice z let 1923 - 1926, kterou psal Anton Ebert, místní učitel, můžeme najít několik pověstí, které se přímo dotýkají Chodova a blízkého okolí. Pověsti a legendy regionu Český Krumlov. Běleč u Malšína Ještě dnes si lidé ukazují místo ve sk ... TOP 5 Děsivé městské legendy ČR - YouTube ... . Pověsti a legendy regionu Český Krumlov. Běleč u Malšína Ještě dnes si lidé ukazují místo ve skále, kde bydlel čert, který nejraději ze všeho obtěžoval v místním mlýně. Mlynář s mládkem si na pekelníka počíhali a zavřeli ho do dutiny vydlabané v dřevěném špalku. Staré pověsti české Aloise Jiráska patří k nejčtenějším textům české literatury a staly se pevnou součástí národní kultury. báje a legendy Staré pověsti české Pražské legendy jsou smutné i veselé, strašidelné i romantické. Přenesou vás do života v minulých staletích a překvapí vás barvitou fantazií. Navíc můžete jít na hezkou procházku na místa, kde se tyto legendy odehrály. 10 3 1 2 7 5 8 9 6 4 Legendy a pověsti h7o8IC7 2020-01-22T13:15:04+01:00 …nacházíte se na místě, kde Praha kdysi začínala nebo končila, jak se to vezme - před východní městskou bránou, odkud vedla silnice například do Kutné Hory. Pověsti a vyprávění k jednotlivým krumlovským objektům: Náměstí Svornosti - morový sloup (Kašna na náměstí v Českém Krumlově) Na tomto místě vzplála několikrát hranice a na ní skončily život ženy nařčené z čarodějnictví. Nejotřesnější je případ cikánské dívky, která se nechala zavřít v kostele v ... Pověsti z Brna O zvonění na Petrově. Od května do srpna 1645 obléhal generál Lennart Torstenson Brno. Jednoho dne se zařekl, že buď Brno dobude, než začnou v kostele sv. Petra a Pavla na Petrově vyzvánět poledne, anebo obléhání zanechá. Když pak na město zaútočil a Brno bylo už takřka dobyto, stařičký zvoník se rozhodl, že dodá sílu obráncům tím, že jim ... Pověsti z Vysočiny a blízkého okolí Vítejte na stránkách věnovaných pověstem, legendám a bájím Vysočiny. Po levé stra...

INFORMACE

AUTOR
Klára Trnková
DIMENZE
11,99 MB
NÁZEV SOUBORU
Pověsti a legendy.pdf

POPIS

V knize najdeme kromě dat každý den i jména, která původně většinou patřila světcům, historicky doloženým nebo zčásti smyšleným postavám. Uváděný den bývá dnem jejich smrti, zřídka narození, někdy je spojen i s nějakým příběhem. Pozorováním počasí vznikaly nejen pranostiky svázané se svátkem příslušného svatého, ale také legendy ze světcova života, které se předávaly vyprávěním. S počasím a s ročními obdobími jsou ale svázány i některé pověsti zcela vymyšlené. Tyto příběhy, sebrané do malého svazku, jsou doplněny ilustracemi Jiřího Trnky.

Chcete si přečíst knihu?Pověsti a legendy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Klára Trnková. Číst Pověsti a legendy Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY