Posedlost: Extrémy a vášně malířské moderny

Posedlost: Extrémy a vášně malířské moderny - František Mikš | Replicamaglie.com

... míst 99% spokojených zákazníků Schjerfbecková, Kirchner, Dix, Neuschul, Dwurnik Posedlost - vášně a extrémy v umění 20 ... Populární kultura v českém prostoru Nakladatelství Karolinum ... . století. Na pozadí „portrétů" pěti uměleckých solitérů, v českém prostředí neznámých či málo reflektovaných, nabízí kniha překvapivý pohled na vývoj moderní malby v kontextu dobových filosofických koncepcí a bouřlivých politických událostí. Posedlost - vášně a extrémy v umění 20. století. Na pozadí „portrétů" pěti uměleckých solitérů, v českém prost ... Posedlost | Books & Pipes ... . Posedlost - vášně a extrémy v umění 20. století. Na pozadí „portrétů" pěti uměleckých solitérů, v českém prostředí neznámých či málo reflektovaných, nabízí kniha překvapivý pohled na vývoj moderní malby. Posedlost - vášně a extrémy v umění 20. století. Na pozadí „portrétů" pěti uměleckých solitérů, v českém prostředí neznámých či málo reflektovaných, nabízí kniha překvapivý pohled na vývoj moderní malby v kontextu dobových filosofických koncepcí a bouřlivých politických událostí. Posedlost - vášně a extrémy v umění 20. století. Na pozadí „portrétů" pěti uměleckých solitérů, v českém prostředí neznámých či málo reflektovaných, nabízí kniha překvapivý pohled na vývoj moderní malby v kontextu dobových filosofických koncepcí a bouřlivých politických událostí. Jak autor předesílá, všechny zvolené tvůrce stravoval jistý druh ... Extrémy a vášně malířské moderny Mikš František. Posedlost - vášně a extrémy v umění 20. století. Na pozadí „portrétů" pěti uměleckých solitérů, v českém prostředí neznámých či málo reflektovaných, nabízí kniha překvapivý pohled na vývoj moderní malby v kontextu dobových filosofických koncepcí a ... Název: Posedlost - Extrémy a vášně malířské moderny. Autor: František Mikš. Titul je zařazen do žánrů: Populárně naučná › Kultura, umění; ISBN: 978-80-7485-162-9. EAN: 9788074851629. Objednací kód: NA323231 Extrémy a vášně malířské moderny. MIKEŠ František. Info: Barrister & Principal, 2018 (1.) - váz., 224 str. EAN: Posedlost - Extrémy a vášně malířské moderny - Mikš František . do 3 dnů . 221 Kč. doprava od 59 ... Posedlost - Extrémy a vášně malířské moderny - Extrémy a vášně malířské moderny - František Mikš . skladem. 185 Kč. doprava od ... Posedlost. Extrémy a vášně malířské moderny . Autor: František Mikš Vydavateľstvo: B/P 2018 EAN: 9788074851629 Na pozadí "portrétů" pěti uměleckých solitérů, v českém prostředí neznámých či málo reflektovaných, nabízí kniha překvapivý pohled na vývoj moderní malby v kontextu dobových filosofických koncepcí a bouřlivých politických událostí. Posedlost. Extrémy a vášně malířské moderny - František Mik...

INFORMACE

AUTOR
František Mikš
DIMENZE
11,29 MB
NÁZEV SOUBORU
Posedlost: Extrémy a vášně malířské moderny.pdf

POPIS

Posedlost - vášně a extrémy vumění 20. století. Na pozadí „portrétů“ pěti uměleckých solitérů, v českém prostředí neznámých či málo reflektovaných, nabízí kniha překvapivý pohled na vývoj moderní malby v kontextu dobových filosofických koncepcí a bouřlivých politických událostí. Jak autor předesílá, všechny zvolené tvůrce stravoval jistý druh posedlosti – ať již šlo o téměř freudiánskou posedlost introspekcí u Helene Schjerfbeckové, podivnou směsici nietzscheovské agresivní energie a temných vášní u Ernsta L. Kirchnera a Otto Dixe, nekritickou víru v komunismus u Ernesta Neuschula či posedlý voyerismus u Edwarda Dwurnika. Všichni vytvořili uhrančivá a fascinující díla, jež znepokojují svou vnitřní rozporuplností, díla vypovídající o situaci člověka ve složité době a v mezních životních situacích. Jsou to díla odkrývající mnoho zasutých skutečností a vášní, ale často i odrážející celou řadu dobových intelektuálních zmatků a ideologických pomýlení.

Chcete si přečíst knihu?Posedlost: Extrémy a vášně malířské moderny ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor František Mikš. Číst Posedlost: Extrémy a vášně malířské moderny Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY