Na Sibiři mezi Samojedy

Na Sibiři mezi Samojedy - Kai Reinhold Donner | Replicamaglie.com

... Sibiři mezi Samojedy označím za nadčasovou ... Samojedi: Na Sibiři mezi Samojedy - Kai Reinhold Donner ... ... . Nepodává jen působivé svědectví o životě, jazyce a myšlení původních obyvatel Sibiře. Na Sibiři mezi Samojedy je ceněna etnologická publikace především kvůli autorový bohatým a detailním postřehům, týkajícím se duchovního života původních obyvatel, jejich obřadů a náboženství (šamanismus, totemismus). Na rozdíl od většiny svých současníků si Donner nedržel od těchto obřadů odstup, ale ... Donner, Kai Reinhold: Na Sibiři mezi Samoj ... Na sibiri mezi samojedy levně | Blesk zboží ... ... Donner, Kai Reinhold: Na Sibiři mezi Samojedy Finský lingvista Kai Donner neputoval na Sibiř za exotikou, ale za poznáním dávné minulosti svého národa. Na základě jeho dvou cest uskutečněných v letech 1912-14 a věnovaných výzkumu jazyků, tradiční kultury i každodenní reality původních obyvatel, tehdy vznikla kniha ... Kniha Siperian samojedien keskuudessa 1911-1913 ja 1914 (Mezi Samojedy na Sibiři) je o Donnerově expedici na severní Sibiř v letech 1911-1913, při které se zabýval studiem jazyka i kultury samojedských národů. Detailně zapisoval své zkušenosti a podrobnosti do deníku. Na Sibiři mezi Samojedy je ceněna etnologická publikace především kvůli autorový bohatým a detailním postřehům, týkajícím se duchovního života původních obyvatel, jejich obřadů a náboženství (šamanismus, totemismus). Na rozdíl od většiny svých současníků si Donner nedržel od těchto obřadů odstup, ale ... Dobrodružství života v kruté tajze, dobrodružství života mezi šamany, lovci a rybáři, kdy při teplotách klesajících v zimě k minus 60 °C se stával každý lidský počin dobrodružstvím. Na Sibiři mezi Samojedy je ceněná etnologická publikace především kvůli autorový bohatým a detailním postřehům, týkajícím se duchovního života původních obyvatel ... Na Sibiři mezi Samojedy je ceněna etnologická publikace především kvůli autorový bohatým a detailním postřehům, týkajícím se duchovního života původních obyvatel, jejich obřadů a náboženství (šamanismus, totemismus). Na rozdíl od většiny svých současníků si Donner nedržel od těchto obřadů odstup, ale ... Stát se Samojedem Kai Rein...

INFORMACE

AUTOR
Kai Reinhold Donner
DIMENZE
11,74 MB
NÁZEV SOUBORU
Na Sibiři mezi Samojedy.pdf

POPIS

Na Sibiři mezi Samojedy je ceněna etnologická publikace především kvůli autorový bohatým a detailním postřehům, týkajícím se duchovního života původních obyvatel, jejich obřadů a náboženství (šamanismus, totemismus). Na rozdíl od většiny svých současníků si Donner nedržel od těchto obřadů odstup, ale zúčastňoval se jich přímo a živě, na vlastní kůži. Pominout nelze ani jeho postřehy a poznámky o ryze praktických záležitostech života v tundře, jako je cestování, oblékání, vaření nebo výchova dětí a rodinný život v prostředí, kde teplota v zimě klesá k minus 60 °C. A koneckonců ani jeho - někdy docela tvrdé - srážky s realitou carského Ruska, policejní zvůlí, nevzdělaností a alkoholismem nepozbyly mnoho na aktuálnosti. V moderní antropologii se pro jednotlivá etnika původních obyvatel Sibiře používají názvy, jimiž tato etnika označují sama sebe (Něnci, Selkupové, Evenkové atd.). V překladu jsou ponechána označení, která byla běžná v Donnerově době (Samojedi, Osťáci, Tunguzové atd.). Siperian Samojedien keskuudessa je historický pramen a proto byla zachována jeho autentičnost.

Chcete si přečíst knihu?Na Sibiři mezi Samojedy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Kai Reinhold Donner. Číst Na Sibiři mezi Samojedy Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY