Vítězslav Nezval. Deníky 1933 - 1937

Vítězslav Nezval. Deníky 1933 - 1937 - Bruno Solařík (ed.) | Replicamaglie.com

...ps the most prolific Czech writer of the interwar period ... Vítězslav Nezval - dílo (e-knihy ke stažení) ... . Nezval často cestoval (Francie, Monako, Itálie, Sovětský svaz). To se odráželo i v jeho díle (sbírka Sbohem a šáteček, román Monako, próza Neviditelná Moskva, sbírky Veliký Orloj a Nedokončená). Významná byla jeho první cesta do Francie (1933). Zde se seznámil s A. Bretonem a ostatními surrealisty. Absolutní hrobař celopl. vazba, 6 autorových dekalků, typografická úprava, ... East of Eden: Vítězslav Nezval and Czech Surrealism - Los ... ... . vazba, 6 autorových dekalků, typografická úprava, frontispice, vazba a obálka J. Štyrský Autor: Vítězslav Nezval Rok vydání : 1937 Počet stran : 225 Vydal: Fr. Borový, Praha Stav: velmi dobrý stav, lehce nažloutlé listy, místy tmavší skvrnky, přebal zašpiněný a zažloutlý, ošoupaný, okraje odře… Vítězslav Nezval byl básník, prozaik, vůdčí představitel avantgardní poezie v první polovině 20. století, poetismu a surrealismu. V roce 1953 byl jmenován národním umělcem Československé republiky, byl držitelem zlaté medaile Světové rady míru. Dětství prožil Nezval v Šarnikovicích, kde jeho otec působil jako učitel. It was in this decade that the Poetist movement evolved as modernity's recreational counterpart to Constructivism. Its leading figures included the writer on art and architecture Karel Teige (1900-51), who summed up its nature as 'easy-going, mischievous, fantastic, playful, non-heroic, and erotic', a spirit which Nezval gleefully evoked in polythematic poems such as Podivuhodný ... Za období surrealismu pokračuje Nezval Ženami v množném čísle (1936), básněmi, protifašistickými knihami, knihami o lásce k domovině (Sbohem a šáteček - 1933, Praha s prsty deště - 1936, ale hlavně protiokupační sbírka Pět minut za městem - 1940) a k matce (Matka naděje - 1938)....

INFORMACE

AUTOR
Bruno Solařík (ed.)
DIMENZE
9,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Vítězslav Nezval. Deníky 1933 - 1937.pdf

POPIS

VPamátníkunárodníhopísemnictvísezachovalyčtyřideníkovézáznamníkyVítězslava Nezvala z let 1933, 1934, 1935 a 1937. Záznamy jsou psány básníkovým chvatným rukopisem a vyznačují se telegrafickou stručností: byly určeny pro autorovu potřebu vybavitsivzpomínkynaurčitédny.Začínají většinoupoNovémroceasahajídokonce jara, takže zachycují autorův pobyt v Praze a vmenšímířezážitkyz Brna,kdebásník přeslétopsalsvéknihy.Nazákladězáznamůlzevýznamněupřesnitřaduhistorickýchsouvislostí,jakojepředevšímvznik SkupinysurrealistůvČSRvbřeznu1934 nebo Nezvalova návštěva Moskvy ze srpna téhožroku.Celkemdeníkyposkytujípozoruhodnoumožnostproniknoutdodetailů kavárenskýchitvůrčíchzvyklostípříslušníků československé avantgardy z dob, kdy se poetismus proměňuje v surrealismus.

Chcete si přečíst knihu?Vítězslav Nezval. Deníky 1933 - 1937 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Bruno Solařík (ed.). Číst Vítězslav Nezval. Deníky 1933 - 1937 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY