Promluv, paměti: Návrat k jedné autobiografii

Promluv, paměti: Návrat k jedné autobiografii - Vladimir Nabokov | Replicamaglie.com

...obiografii - 1961, vzpomínky. Česky 1998; Monografie ... Kniha Václav Neckář - Cesta do mé paměti - Václav Neckář ... ... . Nikolaj Gogol; Evžen Oněgin; Výbory v češtině. Povídky 1 (1921-1929) Povídky 2 (1930-1937) Povídky 3 (1938-1952) Sekundární texty o autorovi / Biografie Promluv, paměti Návrat k jedné autobiografii . Vladimir Nabokov; ... Ve své autobiografii Bezedno (před pár dny ji vydalo nakladatelství Hynek) píše, že struktura memoárů má vyjadřovat to, že v paměti se vyskytují "intenzivní období, v nichž se počítá každá minuta, a jiná, při nichž se proud téměř zastavuje", a ... Promluv, paměti Návrat k jedné autobiografii Vl ... Promluv, paměti : návrat k jedné autobiografii ... ... Promluv, paměti Návrat k jedné autobiografii Vladimir Nabokov "Špatný autor životopisu retušuje svou minulost a výsledkem je fotografie, kterou pořídil cizí člověk, aby utěšil žal nad bolestnou ztrátou blízké osoby. Dobrý naopak dělá všechno, co je v jeho silách, aby zachoval podrobnosti s nejvyšší věrností." Rádi přijedeme a vykoupíme knihy, staré hračky, nábytek, techniku, starožitnosti, umění a další sběratelský materiál. Volejte kdykoliv 601118787. Promluv, paměti návrat k jedné autobiografii autobiografie Vladimir Nabokov , překlad Petr Mikeš , překlad Pavel Dominik Návrat k jedné autobiografii. Jinočany; H&H; 1998. Přeložil Pavel Dominik. 326 s.; úprava VLADIMÍR NÁROŽNÍK. Polopl. vazba s obálkou. 210x140 Jsme veřejná univerzální knihovna, kterou může využívat úplně každý. Naším posláním je získávat, zpracovávat, uchovávat a poskytovat informace, literaturu a další kulturní hodnoty. Máme ve fondu přes 2 000 000 dokumentů, vybere si u nás opravdu každý. Promluv, paměti návrat k jedné autobiografii 5 poptávek. Skutečný život Sebastiana Knighta Slídil Smích ve tmě od 30 K č ... Rádi přijedeme a vykoupíme knihy, staré hračky, nábytek, techniku, starožitnosti, umění a další sběratelský materiál. Volejte kdykoliv 601118787. Podtitul: Návrat k jedné autobiografii. Výlučnost autobiografie slavného autora Lolity spočívá mimo jiné v tom, že spisovatel úmyslně zůstává lhostejný k světským závazkům memoáristy a rezignuje na fakta. Jeho cílem je totiž evokace, a nikoli pouhá reprodukce, jednotlivých skutečností a vzpomínek. Obsah: Promluv, paměti Návrat k jedné autobiografii Kniha zachycuje autorův život v rozpětí let 1905-1945, počínaje štastným dětstvím v Rusku a konče emigantským životem v Berlíně a Paříži. Promluv, paměti: Návrat k jedné autobiografii: Nabokov Vladimir: MP3: Škola houslové hry I. díl: Nademlýnský Edvard: Braill: 200 lidových znárod...

INFORMACE

AUTOR
Vladimir Nabokov
DIMENZE
10,56 MB
NÁZEV SOUBORU
Promluv, paměti: Návrat k jedné autobiografii.pdf

POPIS

„Špatný autor životopisu retušuje svou minulost a výsledkem je fotografie, kterou pořídil cizí člověk, aby utěšil žal nad bolestnou ztrátou blízké osoby. Dobrý naopak dělá všechno, co je v jeho silách, aby zachoval podrobnosti s nejvyšší věrností." Tak charakterizuje memoárové psaní jeden z největších spisovatelů 20. století Vladimir Nabokov. Autobiografie, původně vydaná roku 1951 a zásadně přepracovaná o 15 let později, je nejen dokladem jeho slov, ale také výsostným uměleckým dílem. Zachycuje Nabokovův život v rozpětí let 1903 až 1940, počínaje šťastným dětstvím v Rusku a konče emigrantským životem v Paříži a Berlíně. Kniha vyšla původně anglicky a autor sám ji přeložil do rodné ruštiny v přestávkách mezi lovem motýlů a psaním Lolity.

Chcete si přečíst knihu?Promluv, paměti: Návrat k jedné autobiografii ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladimir Nabokov. Číst Promluv, paměti: Návrat k jedné autobiografii Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY