Odklepávání popela na Buddhu: Učení zenového mistra Seung Sahna

Odklepávání popela na Buddhu: Učení zenového mistra Seung Sahna - Stephen Mitchell | Replicamaglie.com

...me ve fondu přes 2 000 000 dokumentů, vybere si u nás opravdu každý ... Učitelé KUSZ - Kwanum Zen Center in Vražné ... . Odklepávání popela na Buddhu učení zenového mistra Seung Sahna Seung Sahn. Moje hodnocení Zatím nikdo nehodnotil sestavil Stephen Mitchell ; [z anglického originálu přeložil Lumír Kolíbal ve spolupráci s Jiřím Šmejkalem a s přihlédnutím k starším samizdatovým překladům Vlastimila Marka a Lumíra Kolíbala] ... Odklepávání popela na Buddhu (úryvek) Jednou se mistr Seung Sahn ... Zenová skupina Daruma ... ... Odklepávání popela na Buddhu (úryvek) Jednou se mistr Seung Sahn zeptal svých žáků: "Kolik je jedna a dvě?" Učení zenového mistra Seung Sahna. Učení mistra Seung Sahna, předávané tak jak učil své žáky. Jsou zde různé dialogy, dopisy, formální rozhovory, výklady Dharmy i staré zenové historky. ... Kniha: Odklepávání popela na Buddhu Autor: Seung Sahn. Učení jednoho z nejvýznamnějších zenových mistrů současnosti. "Chceš li překročit tuto bránu, nedovol, aby vzniklo myšlení". (učení zenového mistra Seung Sahna) Kniha teď bohužel není dostupná. ... Odklepávání popela na Buddhu: učení zenového mistra Seung Sahna by Seung Sahn, Lumír Kolíb...

INFORMACE

AUTOR
Stephen Mitchell
DIMENZE
12,45 MB
NÁZEV SOUBORU
Odklepávání popela na Buddhu: Učení zenového mistra Seung Sahna.pdf

POPIS

Zenové učení je jako okno. Nejprve v něm vidíme pouze nejasný odraz vlastní tváře. Časem se však náš zrak postupně projasňuje a spolu s tím je nám čím dál jasnější také zenové učení. Až je nakonec docela čiré a průzračné. Vidíme skrz. Vidíme všechny věci: svou vlastní tvář. Tato kniha je sbírkou různých textů z doby, kdy zenový mistr Seung Sahn působil ve Spojených státech. Obsahuje dialogy, příběhy, formální zenové rozhovory, řeči dharmy i korespondenci se studenty. Slova jsou vždy adekvátní dané situaci, přičemž každá z těchto situací je jen hra – a zároveň je to i zásadní otázka života a smrti. Zenový mistr Seung Sahn je prvním korejským zenovým mistrem, který žil a učil na Západě. Osvícení dosáhl ve věku 22 let. Po pětileté službě v armádě se stal předsedou komise, jejímž úkolem byla reforma korejského buddhistického řádu Čogje a byl opatem pěti klášterů v Soulu. Devět let učil v Japonsku a založil chrámy v Tokiu a Hongkongu. V roce 1972 přijel do USA, bez peněz a znalosti angličtiny, a začal se živit jako opravář praček v jedné z místních prádelen. Během pěti let se svými žáky postupně založil zenová centra v amerických městech Providence, Cambridge, New Haven, New York, Los Angeles a Berkeley. Dnes ke škole Kwan Um, kterou založil, patří již více než sto zenových center a skupin v Severní Americe, Evropě a Asii.

Chcete si přečíst knihu?Odklepávání popela na Buddhu: Učení zenového mistra Seung Sahna ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Stephen Mitchell. Číst Odklepávání popela na Buddhu: Učení zenového mistra Seung Sahna Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY