Starověký Egypt

Starověký Egypt - - | Replicamaglie.com

...lizácia staroveku v severovýchodnej časti Afriky ... 135 nejlepších obrázků z nástěnky Starověký Egypt - malba ... ... .Rozkladala sa pozdĺž spodného toku rieky Níl, približne v rozsahu, ktorý má dnes územie modernej Egyptskej arabskej republiky.Egyptský štát vznikol približne okolo roku 3000 pred Kr. (podľa konvenčnej chronológie) politickým zjednotením Horného a Dolného Egypta prvými panovníkmi. Starověký Egypt a jeho historie, Liberec. 3,583 likes · 163 talking about this. Web starovekyegypt.net a komunita lidí, kteří ... Kompas času 06 Starověký Egypt 2 - YouTube ... . Web starovekyegypt.net a komunita lidí, kteří se o historii Egypta zajímají. Zajímá vás starověký Egypt a jeho historie? Na stránkách Egyptologie.cz naleznete přehledně sepsané dějiny této starobylé civilizace ale nejen dějiny, také chronologický a abecední seznam egyptských faraonů s životopisy.. Neméně zajímavé je také náboženství starého Egypta.Na stránkách je seznam egyptských bohů s detailním vysvětlením významu a funkcí ... Lékařství ve starověkém Egyptě bylo na svou dobu velmi pokročilé, nejdůležitější informace o něm čerpáme ze 13 lékařských papyrů.Tehdejší egyptští rolníci trpěli podobnými nemocemi jako ti dnešní, při jejich léčbě se využívalo velké množství rozmanitých farmak.Egyptští chirurgové používali kauterizaci, kvalitní dlahy, lněná obinadla a tampóny. Egyptské náboženství je pojem vztahující se k náboženství starověkého Egypta.Toto náboženství je velmi odlišné od všech ostatních náboženství a to nejen formou, uctíváním, ale i způsobem jak reagovalo na okolní vlivy i svůj vlastní vývoj. Egypťané uctívali jako bohy zvířata, resp. různé fantaskní bytosti, které byly směsí zvířat a lidí. Starověký Egypt byl jednou z významných a také nejstarších starověkých civilizací ve Středomoří a na Předním východě.Jejím centrem byla oblast severo východní Afriky na území dnešního Egypta, kde se soustředila podél dolního toku řeky Nilu až k prvnímu kataraktu.Specifické podmínky nilského údolí a pravidelných nilských záplav umožnily velice brzy ... Z učiva dějepisu se nejrychleji zapomínají data a letopočty - zopakujte si je s pomocí kartiček. Tinycards by Duolingo is a fun flashcard app that helps you memorize anything for free, forever. Starověký Egypt 2 Starověk ø 45.3% / 5322 × vyzkoušeno; Starověký Egypt-6.Třída Starověk ø 57.3% / 4305 × vyzkoušeno; Dějepis 6.třída Starověk ø 74.9% / 10034 × vyzkoušeno; Starověký Egypt(5.) Starověk ø 59.4% / 4958 × vyzkoušeno; Kleopatra VII. Starověk ø 54.3% / 1382 × vyzkoušeno; Starověký Egypt ZSJAVVM Starověk Starověký Egypt byl civilizace z dávné severní Afriky, koncentrovaný podél dolního toku Nilu, která se nachází v místě, které je nyní v zemi Egypt.Staroegyptská civilizace následovala prehistorický Egypt a spojila se kolem roku 3100 př.nl (podle konvenční egyptské chronologie) s politickým sjednocením Horního a Dolního Egypta pod Menesem (často se ztotožňovala s ... Nezůstane z tvého náboženství nic ...

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
10,21 MB
NÁZEV SOUBORU
Starověký Egypt.pdf

POPIS

Velká kniha Starověký Egypt je doplněným a opraveným překladem z anglického originálu Book of Ancient Egypt britského vydavatelství Future Publishing. Čeká vás nádherná rodinná encyklopedie, celých 164 stránek nabitých informacemi, časovými osami a infografikami... V roce 1922 ohromil svět velkolepý objev. Lidé ze všech koutů planety napjatě sledovali, jak Howard Carter pomalu odhaloval bohatství nově nalezené Tutanchamonovy hrobky. Svět zasáhla egyptománie. Rituály a víra této vysoce rozvinuté společnosti se znovu dostaly do centra dění. Byl to ten nejzásadnější zlom v egyptologii od nalezení Rosettské desky Napoleonovými muži a jejího rozluštění na začátku 19. století. Ve Velké knize starověkého Egypta se přesuneme v čase a projdeme se po břehu Nilu, abychom zjistili, proč se z této společnosti stala jedna z nejmocnějších starověkých civilizací. Představíme ty nejslavnější i nechvalně proslulé faraony, podíváme se na úžas budící pomníky, které byly vztyčeny na jejich počest, a přiblížíme náboženské principy, k teré v Egyptě řídily každodenní život. Odhalíme hrůzu nahánějící pohřební rituály, jež zajišťovaly bezpečnou cestu do posmrtného života, a rozkódujeme hieroglyfy, které zdobí dochované chrámy i papyry – a to vše díky dechberoucím a zasvěceným textům, ilustracím a fotografiím. Přeneste se s námi do starověkého Egypta!

Chcete si přečíst knihu?Starověký Egypt ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Starověký Egypt Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY