V mezní situaci

V mezní situaci - Tzvetan Todorov | Replicamaglie.com

...situace (německy Grenzsituation) je situace zvláštního druhu, v níž člověk naráží na své meze, na hranice imanentního bytí a vlastního pobývání ... Literární epochy, směry, proudy a hnutí - edit.it ... .. Jako filozofický termín tento pojem poprvé užil roku 1919 německý filozof Karl Jaspers ve své knize Psychologie světonázorů (německy Psychologie der Weltanschauungen).Příklady mezních situací jsou podle ... Hlavní hrdinové jsou ve věku 10 až 16 let. Tvoří partu, která se vždy dostane do velmi nebezpečné, život ohrožující situace. Dokáží přežít nejen kvůli dávce štěstí, ale hlavně dík ... Člověk v mezních situacích - jolana-polakova.cz ... . Tvoří partu, která se vždy dostane do velmi nebezpečné, život ohrožující situace. Dokáží přežít nejen kvůli dávce štěstí, ale hlavně díky tomu, že mají znalosti, které jim umožní, aby si v mezní životní situaci poradili. Nové příspěvky V mezní situaci Autor: Todorov, Tzvetan Nakladatel: Mladá fronta EAN: 9788020408532 ISBN: 80-204-0853-3 Originál: Face á l´extreme Překlad: Lukešová, Kateřina Popis: 1× kniha, brožovaná, 328 stran, čes...

INFORMACE

AUTOR
Tzvetan Todorov
DIMENZE
4,1 MB
NÁZEV SOUBORU
V mezní situaci.pdf

POPIS

Ve své knize z roku 1991 se autor pokusil o formulaci základů nové morálky po zkušenosti totalitních táborů všeho druhu. Zamýšlí se nad tábory jako extrémním mikrokosmem extrémního výhonku evropské společnosti 20. století a vyvozuje závěry současně varovné i inspirující pro celé lidské společenství. Je to vysoce aktuální kniha s neskrývaně moralizujícím vyzněním, která přitom svého účinu dosahuje bez mentorského tónu a mimo jakoukoli konfesijní rétoriku zatažením čtenáře na jedinou loď lidství.

Chcete si přečíst knihu?V mezní situaci ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tzvetan Todorov. Číst V mezní situaci Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY