Pozvání do filosofie

Pozvání do filosofie - Martin Hollis | Replicamaglie.com

...utor sám tvrdí, úvod do filozofie pojatý jako "pozvání" se nesnaží poskytovat aktuální informace v podobě příručky, nýbrž přibližuje nejširší veřejnosti kouzlo tohoto vědního oboru ... Renesanční filosofie (2) | Společenské vědy ... . Proto je Hollisův úvod do filozofie vhodný pro studenty i pro každého, kdo se poprvé setkává s filozofií. Úvod do filozofie. Nagel, T.: Čo to všetko znamená. Stručný úvod do filozofie. Bradlo, Bratislava 1991: 1. Úvod 2. Ako vôbec niečo poznávame 3. Iné mysle 4. Problém vzťahu duševného a telesného 5. Význam slov 6. Slobodná vôľa 7. Správne a nesprávne 8. Spravodlivos ... PDF POZVÁNÍ DO FILOSOFIE - uniba.sk ... . Bradlo, Bratislava 1991: 1. Úvod 2. Ako vôbec niečo poznávame 3. Iné mysle 4. Problém vzťahu duševného a telesného 5. Význam slov 6. Slobodná vôľa 7. Správne a nesprávne 8. Spravodlivosť 9. Smrť 10. Zmysel života Pozvání do studia tentokráte přijal doc. JUDr. Mgr. Martin Škop, Ph.D. - proděkan Právnické fakulty Masarykovy univerzity a docent na katedře právní teorie. Mimo obor právo také ... filosofie, právní věda, polit. věda, etnografie ). Pojem sociologie zavedl a poprvé užil zakladatel oboru Auguste Comte ve svém díle Cours de la philosophie positive v r. 1837. Do té doby používal pro obor starší oznaení „sociální fyzika" , které zavedl jeho uitel C.H. Saint - Simon. Nové a upravené vydání klasického úvodu do filosofie z pera Martina Hollise provádí čtenáře odvěkými filosofickými otázkami, jako je problém svobodné vůle a lidské přirozenosti, zdání a skutečnosti, rozumu a zkušenosti, stejně jako otázkami novějšími, které se týkají racionality a morality nebo vztahu mezi světem lidským a světem přírody. Prohlédněte si v nabídce knihkupectví Kosmas.cz knihy, jejichž autorem je Martin Hollis. Hollis Martin - Pozvání do filosofie , Pokud jste u nás již v minulosti nakupovali, zadejte při registraci stejnou emailovou adresu jako v předchozích objednávkách a my Vám po přihlášení zpětně zobrazíme seznam Vašich objednávek! Roku 1663 uveřejnil latinské shrnutí Descartových „Principů filosofie", roku 1669 se přestěhoval do Haagu a roku 1673 obdržel pozvání na univerzitu v Heidelbergu, formulované ovšem tak, že je nemohl přijmout. Podobně odmítl i pozvání do Francie. Filosofie dialogu je filosofický směr, který odmítá reduktivní pojetí člověka jako věci (předmětu zkoumání) a zdůrazňuje svébytnost každé lidské bytosti, kterou je třeba respekto...

INFORMACE

AUTOR
Martin Hollis
DIMENZE
9,7 MB
NÁZEV SOUBORU
Pozvání do filosofie.pdf

POPIS

Nové a upravené vydání klasického úvodu do filosofie z pera Martina Hollise provádí čtenáře odvěkými filosofickými otázkami, jako je problém svobodné vůle a lidské přirozenosti, zdání a skutečnosti, rozumu a zkušenosti, stejně jako otázkami novějšími, které se týkají racionality a morality nebo vztahu mezi světem lidským a světem přírody. Díky bohatým příkladům z myšlení Platóna, Descarta, Huma, Kanta, ale i T. S. Eliota nebo Sherlocka Holmese, autor podává velice plastický obraz o filosofii, jenž může být znamenitým výchozím bodem pro studenty anebo vůbec pro každého, kdo se s filosofií setkává poprvé.

Chcete si přečíst knihu?Pozvání do filosofie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Hollis. Číst Pozvání do filosofie Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY