... je hodně Hitlera ve Wagnerovi: Kapitoly z estetické politiky

... je hodně Hitlera ve Wagnerovi: Kapitoly z estetické politiky - Jan P. Kučera | Replicamaglie.com

...á cesta Adolfa Hitlera k moci. 189 Kč. Černý dostal mat "-je hodně Hitlera ve Wagnerovi" kapitoly z estetické politiky 200 K ... 2PL412 Autoritativní systémy v evropské a české politice ... ... ... Jan P. Kučera (* 9. února 1948 Olomouc) je český historik s profilací na dějiny kultury, náboženství a politického myšlení, v letech 1986-2000 operní dramaturg Národního divadla, později Státní opery Praha.Od roku 1990 přednáší na Institutu politologických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.Také je překladatelem libret a odborné literatury. Je hodně Hitlera ve Wagnerovi: Kapitoly z estetické politiky Českosloven ... Jan P. Kučera - Wikipedie ... .Také je překladatelem libret a odborné literatury. Je hodně Hitlera ve Wagnerovi: Kapitoly z estetické politiky Československo, Německo a evropská hnutí 1929-1932 Robert Schuman: vizionář-politik-architekt Evropy O Wagnerovi a jeho díle. KUČERA, Jan Pavel. Drama zrozené hudbou : Richard Wagner. Praha: Paseka, 1995. 266 s. ISBN 80-7185-002-. KUČERA, Jan Pavel. "-je hodně Hitlera ve Wagnerovi": kapitoly z estetické politiky. [Praha]: Institut pro středoevropskou kulturu a politiku, 2001. 382 s. ISBN 80-86130-13-4. MAGEE, Bryan. Korsak a zlatý meč. Jitka Komendová. Napínavá fantasy od české autorky. Nad Oscelonií se stahují mračna. Hordy krvežíznivých poloskřetů totiž začaly vylézat ze svých úkrytů ve Smaragdových horách. Nájezdy drancujících příšer jsou stále častější a zastavit je může jen jediná věc. "-je hodně Hitlera ve Wagnerovi": kapitoly z estetické politiky by Jan P. Kučera Unknown, 382 Pages, Published 2001: ISBN-10: 80-86130-13-4 / 8086130134 ISBN-13: 978-80-86130-13-2 / 9788086130132: New not available : Used not available : Rentals not available : Digital not available: Tuto otázku, která dodnes bouří hladinu nejen odborných, ale též veřejných diskusí, si klade Jan P. Kučera ve své nové knize "... je hodně Hitlera ve Wagnerovi" (název je citátem z Thomase Manna). Nejde ovšem o životopis slavného skladatele - ten Kučera ostatně publikoval již v 1995 (Drama zrozené hudbou.Richard Wagner), ale o politologickou analýzu Wagnerova myšlení. Ke stažení Průvodce_kojením.pdf Číst online. Průvodce kojením - Ina May Gaskinová. Průvodce kojením věhlasné americké porodní asistentky Iny May Gaskinové (autorky Duchovního porodnictví) je inspirativní četbou pro (budoucí) rodiče, ale též pro lékaře, porodní asistentky, zdravotní Průvodce kojením - Ina May Gaskinová · Obchod ověřený zákazníky. Daily (except Sunday) Jahrg. 1934, Nr. 228 (1. Okt. 1934)- 10. května 1933 uspořádali revoluční studenti z německých univerzit symbolický akt očisty od „fetišů ...

INFORMACE

AUTOR
Jan P. Kučera
DIMENZE
9,49 MB
NÁZEV SOUBORU
... je hodně Hitlera ve Wagnerovi: Kapitoly z estetické politiky.pdf

POPIS

Politologická studie o slavném skladateli Richardu Wagnerovi, který nevytvořil jen velké dílo umělecké, ale napsal také řadu spisů teoretických a esejistických, v nichž rozvíjí jakousi politickou estetiku. Stát, který vznikne po žádoucí přeměně společnosti, bude výsledkem výchovy člověka uměním. Idea ´nejsvětějšího a nejvzněšenějšího boje´, který Wagner v rámci své utopie vyhlašuje a zdůvodňuje, však měla neblahý osud, vyjádřený spojením jména Wagnerova se jménem Adolfa Hitlera. Hitler Wagnera doslova uctíval a tak se estetické utopie velkého umělce ideologicky a propagandisticky zmocnil národní socialismus. Wagnerova estetická utopie, jeho pokus nahradit reálnou politiku uměním, tedy dějinně ztroskotal.

Chcete si přečíst knihu?... je hodně Hitlera ve Wagnerovi: Kapitoly z estetické politiky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan P. Kučera. Číst ... je hodně Hitlera ve Wagnerovi: Kapitoly z estetické politiky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY