Rytíř, žena a kněz: Manželství ve Francii v době feudalismu

Rytíř, žena a kněz: Manželství ve Francii v době feudalismu - Georges Duby | Replicamaglie.com

...ena a kněz: Manželství ve Francii v době feudalismu Green Lantern: Pomsta Green Lanternů Geoff Johns kniha online Historik - historismus - dějepisectví: Nad životem a dílem Jaroslava Marka Radomír Vlček (ed ... Filip I. (Francúzsko) - Wikipédia ... .) pdf ulozto Georges Duby Rytíř, žena a kněz: Manželství ve Francii v době feudalismu Green Lantern: Pomsta Green Lanternů Geoff Johns kniha online Historik - historismus - dějepisectví: Nad životem a dílem Jaroslava Marka Radomír Vlček (ed.) pdf ulozto Z tohto dôvodu bol na synode v Autune Filip exkomunikovaný. O rok neskôr na koncile v Clermonte, ktorý vyhlásil prvú krížovú výpravu, potvrdil exkomunikáciu i pápež Urban II. O dva roky nesk ... Vol. 126, No. 3/4, 2003 of Listy filologické / Folia ... ... .) pdf ulozto Z tohto dôvodu bol na synode v Autune Filip exkomunikovaný. O rok neskôr na koncile v Clermonte, ktorý vyhlásil prvú krížovú výpravu, potvrdil exkomunikáciu i pápež Urban II. O dva roky neskôr sa kráľ naoko cudzoložstva zriekol a získal pápežské odpustenie. Exkomunikovaný bol znovu v roku 1099 a v roku 1104 alebo 1105 zložil spoločne s Bertradou v Paríži ďalšiu ... Rytíř, žena a kněz : manželství ve Francii v době feudalismu / 2003 Autor: Duby, Georges Stav: Velmi dobrý Rytíř, žena a kněz : manželství ve Francii v době feudalismu. Praha: Garamond, 2003. 238 s. ISBN 80-86379-44-2. S. 128 - 129. ... Dostupné v archivu pořízeném dne 2008-10-11. ↑ www.francebalade.com ↑ Rytíř, žena a kněz, str. 129 Rytíř, žena a kněz : manželství ve Francii v době feudalismu / Hlavní autor: Duby, Georges, 1919-1996 Vydáno: (2003, c2002) Tři řády, aneb, Představy feudalismu / Hlavní autor: Duby, Georges, 1919-1996 Vydáno: (2008) Rytíř, žena a kněz manželství ve Francii v... 4 poptávky Tři řády, aneb, Představy feudalismu Umění a společnost ve středověku 590 Kč 1 poptávka Duby Georges - Rytíř, žena a kněz - manželství ve Francii v době Feudalismu Skripta 206 s. / - roč. / rar Na podzim roku 1095 dlí papež Urban II. ve městě Clermontu v Au- vergne, nejjižnější oblasti, kam ještě dosahuje vliv Kapetovců. Praha 2000, velmi okrajově též DUBY, Georges, Rytíř, žena a kněz. Manželství ve Francii v době feudalismu, Praha 2003. 3Jedná se zejména o články PhDr. Davida Zbírala včasopise Religio: ZBÍRAL, David, Zrod „katarské sekty". Rytíř, žena a kněz : manželství ve Francii v době feudalismu / Autor Duby, Georges, 1919-1996 Vydáno 2003 . Témata: '; " ......

INFORMACE

AUTOR
Georges Duby
DIMENZE
8,8 MB
NÁZEV SOUBORU
Rytíř, žena a kněz: Manželství ve Francii v době feudalismu.pdf

POPIS

Kniha významného francouzského medievalisty pojednává o snahách církve v 10. až 12. století ve Francii ustálit a uzákonit pravidla manželského soužití. Na mnoha příkladech z prostředí francouzské, vlámské a burgundské šlechty, protože jedině o ní hovoří dobové historické dokumenty, dokumentuje autor urputný boj církevních hodnostářů a velmožů o podobu manželství, vymícení mnohaženství, zapuzování manželek a svatby s rodově příbuznými ženami. Tyto z pohledu církve neřesti však narážely na závažné politické a majetkové problémy šlechtických domů.

Chcete si přečíst knihu?Rytíř, žena a kněz: Manželství ve Francii v době feudalismu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Georges Duby. Číst Rytíř, žena a kněz: Manželství ve Francii v době feudalismu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY