Zápisky o západních krajinách za Velkých Tchangů

Zápisky o západních krajinách za Velkých Tchangů - Süan-cang | Replicamaglie.com

...stu detailně popsal v klasickém textu čínské literatury Zápisky o západních krajinách za Velkých Tchangů (česky 2003), jenž se v 16 ... Kolmaš Josef - Obec překladatelů ... . století stal inspirací ještě slavnějšího spisu Putování na západ (česky jako Opičí král: Vyprávění o putování na západ, 1961) čínského spisovatele Wu Čcheng­ena. O ... Tändzin, Gjamccho, 14. dalajlama: O Tibetu a tibetském buddhismu (Praha, Panorama 1992) Po Ťü-i: Datlovník v meruňkovém sadu (VB, Praha, Vyšehrad 1996; Praha, Vyšehrad 2013) Süan-cang: Zápisky o západních krajinách za Velkých Tchangů, (Praha, Nakladatelství Academia 2002) Süan-cang: Zápisky o západních krajinách za Velkých Tchangů, přel. J.Kolmaš, Academia, Praha 2002 Tao, Texty staré Číny, přel. O.Král, Praha 1971 (2.vydání z roku 1994 má název Kniha mlčení) Wu Čc ... Xuanzang, asi 600-664 - Bibliography of the History of the ... ... . J.Kolmaš, Academia, Praha 2002 Tao, Texty staré Číny, přel. O.Král, Praha 1971 (2.vydání z roku 1994 má název Kniha mlčení) Wu Čcheng-en: Opičí král, Vyprávění o putování na západ, přel. Z.Heřmanová-Novotná, Albatros, Praha 1997 ISN:0000000110594429 | 1 hits: labels sources data marc21. Please help us improve this record. ... Zapiski o Zapadnykh stranakh [ėpokhi] Velikoĭ Tan. Zápisky o západních krajinách za Velkých Tchangů ... Jeho kniha Zápisky o západních krajinách za Velkých Tchangů (vyšla také v češtině v nakladatelství Academia v roce 2002) je plná legend, draků a kouzel, ale také podrobných údajů a postřehů zejména o stavu buddhistické obce v místech, kudy mnich putoval. Zbytek života ztrávil překládáním suter, které přivezl. Tak z císařova podnětu vznikly v roce 648 znamenité Süan-cangovy "Zápisky o západních zemích za Velkých Tchangů" - Ta Tchang si-jü ťi, skvost nejen staročínské, nýbrž i světové cestopisné literatury. Tárá, též Tára (v dévanágarí तारा; tibetsky Dölma [sGrol-ma]), je ženským bódhisattvou, který ztělesňuje ženský aspekt (mateřského) soucítění.Je jedním z nejoblíbenějších bódhisattvů v tibetském buddhismu a vadžrajáně.Podle legendy povstala ze slzy bódhisattvy Avalókitéšvary, kterou uronil, když viděl všechno utrpení světa. Po Ťü-i: Drak z černé tůně (Praha 1958, 1964, v básnické spolupráci s Janou Štroblovou); Fa-sien: Zápisky o buddhistických zemích (Praha 1972,1995); Po Ťü-i: Datlovník v meruňkovém sadu (Praha 1996, v básnické spolupráci s Janou Štroblovou); Süan-cang: Zápisky o západních krajinách za Velkých Tchangů (Praha 2002). Zákon o ochraně ovzduší včetně prováděcích předpisů s komentářem / Dana Římanová - 1. vyd. - Praha : Polygon, 2003. - 632 s. ; 21 cm - brož. Zápisky o západních krajinách za Velkých Tchangů / Süan-cang ; z čínského originálu přeložil Josef Kolmaš. ; [mapy podle podkladů překladatele nakreslila Anna Aulická]. - Vyd....

INFORMACE

AUTOR
Süan-cang
DIMENZE
11,60 MB
NÁZEV SOUBORU
Zápisky o západních krajinách za Velkých Tchangů.pdf

POPIS

Čínský buddhistický mnich Süan-cang (asi 600/602 – 664) prošel v letech 629-645 země Střední Asie a dnešní Afghánistán, Pákistán a Indii. Ve svém cestopise zachytil obrovské množství informací o přírodních, společenských, hospodářských, kulturních a náboženských poměrech v uvedených zemích. Překladatel doplnil text poznámkami, slovníčkem buddhistických a jiných výrazů, itinerářem, doslovem, výběrem z pramenů a literatury a rejstříkem. Text doplňují podrobné mapky.

Chcete si přečíst knihu?Zápisky o západních krajinách za Velkých Tchangů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Süan-cang. Číst Zápisky o západních krajinách za Velkých Tchangů Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY