Dojmy z přírody a společnosti / Co život opomíjí

Dojmy z přírody a společnosti / Co život opomíjí - Josef K. Šlejhar | Replicamaglie.com

...t s více než 30 624 položkami +420 774 087 795 v pracovní dny 8:00 - 15:00 Dojmy z přírody a společnosti, Co život opomíjí ... Dojmy z přírody a společnosti co život opomíjí - Josef ... ... ... Jeho pohled, v němž základním principem společnosti i přírody je zlo, obnažuje lidskou psychiku do poloh podvědomých a pudových, a na druhé straně až mystických. ... Jiřího z Poděbrad 1424/5, Praha 2: telefon:224 250 365: Otevřeno: po‑pá 9:00‑18:30 so 10:00‑13 ... Dojmy z přírody a společnosti. Kdo napsal knihu Dojmy z přírody a společnosti? Autorem je Josef Karel Šlejhar. Hodnocení, ... Co život opomíjí (Josef Karel Šlejhar) | Detail knihy ... ... ... Dojmy z přírody a společnosti. Kdo napsal knihu Dojmy z přírody a společnosti? Autorem je Josef Karel Šlejhar. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Povídkový soubor Co život opomíjí navazuje na předcházející Dojmy z přírody a společnosti, s nimiž tvoří jeden myšlenkový a umělecký celek. Sestává ze čtrnácti barvitě líčených naturalistických povídek zasazených převážně do venkovského prostředí. KUDRNÁČ, Jiří. Komentář. In Dojmy z přírody a společnosti, Co život opomíjí.Praha: Nakladatelství Lidové noviny, 2002. s. 507-519, 13 s. Česká ... Dojmy z přírody a společnosti - sbírka naturalistických povídek. Lidé a zvířata, postavení do předurčených, bezvýchodných situací, se v zoufalé snaze přežít dostávají do konfliktů, kde si navzájem ubližují. Kulisou je příroda, jejímuž líčení se věnuje mnoho prostoru. Jsme veřejná univerzální knihovna, kterou může využívat úplně každý. Naším posláním je získávat, zpracovávat, uchovávat a poskytovat informace, literaturu a další kulturní hodnoty. Máme ve fondu přes 2 000 000 dokumentů, vybere si u nás opravdu každý. Dojmy z přírody a společnosti - 1894 Co život opomíjí - 1895 V rozsáhlejších povídkových knihách zpracovává Šlejhar stejné motivy zasazené opět do venkovského prostředí nebo do světa dělnických kolonií. Zátiší - 1898 Temno - 1902 Mystické a symbolické prvky zesilují v románech: Josef Karel Šlejhar: Dojmy z přírody a společnosti - Co život opomíjí Dva významné soubory povídek předního představitele české prózy ovlivněné naturalismem Josefa Karla Šlejhara. Dojmy z přírody a společnosti / Co život opomíjí by Josef Karel Šlejhar, Jiri Kudrnac, Jiérâi Kudrnâaéc, Josef K. Slejhar, Josef K. Éslejhar, Zina Komarkova, Zina Komâarkovâa, Jiří Kudrnáč Unknown, 577 Pages, Published 2002: ISBN-10: 80-7106-466-1 / 8071064661 ISBN-...

INFORMACE

AUTOR
Josef K. Šlejhar
DIMENZE
9,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Dojmy z přírody a společnosti / Co život opomíjí.pdf

POPIS

Tento svazek edice Česká knižnice obsahuje dvě nejcharakterističtější povídkové sbírky Josefa Karla Šlejhara, výrazného prozaika z přelomu 19. a 20. století. Šlejhar zaměřil celé své literární dílo na usvědčení zla, které podle jeho vize prostupuje moderní společnost. Lidská bezcitnost postihuje podle Šlejhara stejně děti a bezbranné jako zvířata nebo stromy. Proto autor už ve své rané próze Kuře melancholik (1889) využívá paralely týraného dítěte a zmrzačeného kuřete a na obdobném podobenství zakládá i své sbírky povídek.

Chcete si přečíst knihu?Dojmy z přírody a společnosti / Co život opomíjí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef K. Šlejhar. Číst Dojmy z přírody a společnosti / Co život opomíjí Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY