Židé a česká společnost v zrcadle literatury: Od středověku k počátkům emancipace

Židé a česká společnost v zrcadle literatury: Od středověku k počátkům emancipace - Lenka Veselá | Replicamaglie.com

...pec, knihovník. Vědecká knihovna v Olomouci ... 2PL412 Autoritativní systémy v evropské a české politice ... ... . Hlavní stránka. Nový katalog v systému ALEPH 500: více než 600 000 bibl. záznamů. On-line vyhledávání, objednávání, rezervování, prodlužování výpůjček. Jenže by ji neřešila tak aby výsledek byl výhodný jen pro církve a společnost (která se v drtivé většině k církvím ani nehlásí) by na tom ekonomicky těžce tratila. ... Židé a česká společnost v zrcadle l ... Jezuitská tiskárna - Praha - Encyklopedie knihy ... . ... Židé a česká společnost v zrcadle literatury : od středověku k počátkům emancipace. Praha : NLN, 2003. 153 s. ... 6, Dějiny Itálie v raném středověku. 7, Západofrancká říše a historie Francie v 10.-12. století. 8, Visigótské a muslimské Španělsko a doba reconquisty. 9, Historie Anglie v raném středověku. 10, Slovanské osídlení střední a východní Evropy a vznik prvních slovanských státních útvarů. ASN2: Archeologie 11. až 13. století ASN2: Archeologie 11. až 13. století přípravy k přednáškám, verze 2003 s aktualizacemi text určen pouze pro studijní potřebu, nikoli k širší distribuci ani k citování text má charakter stručných poznámek, řada pojmů není dostatečně vysvětlena - nutno konfrontovat s doporučenou literaturou, popřípadě se účastnit ... Prof. PhDr. Aleš Zářický, Ph.D. / Katedra historie FF OU / Oficiální internetové stránky Ostravské univerzity....

INFORMACE

AUTOR
Lenka Veselá
DIMENZE
8,53 MB
NÁZEV SOUBORU
Židé a česká společnost v zrcadle literatury: Od středověku k počátkům emancipace.pdf

POPIS

Mladá autorka se věnuje již několik let sledování názorů na židy v české společnosti. Těžiště její práce leží v rozboru zpráv a postojů v tištěné literatuře 16. a 17. století, a to v širokém rozpětí od učeného zájmu o hebrejské texty přes zprávy současných kronikářů a moralizující literaturu až po nepřátelské pamflety a stereotypní obviňování. Autorčin pohled sahá zároveň od vnímání židů jako historického etnika až po bezprostřední "stýkání a potýkání" se židovskými současníky. Setkáváme se tu s kořeny moderního antisemitismu, mnoha "neměnnými" názory, ale i zajímavým vývojem pohledu na židovské současníky od středověku až po osvícenství.

Chcete si přečíst knihu?Židé a česká společnost v zrcadle literatury: Od středověku k počátkům emancipace ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lenka Veselá. Číst Židé a česká společnost v zrcadle literatury: Od středověku k počátkům emancipace Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY