Muž z Vinci

Muž z Vinci - František Jílek | Replicamaglie.com

...ž z Vinci audiokniha - František Jílek - Muž z Vinci ... Jílek, František: Muž z Vinci, 2003 - Antikvariát 11 ... .rar. 361 MB +1. Silmarillion - Audiokniha-CZ.zip. 1.2 GB +4 . Karel Kryl - Veršované komentáre (1991) (audiokniha).rar. 102 MB +4. John Marrs - Když jsi odešel - audiokniha.rar. 833 MB +2. Joakim Zander - Plavec - audiokniha.rar. 693 MB +2. audiokniha - Lucius Apuleius - Zlatý osel.rar ... Vitruviánsky muž je asi najznámejšia ilustrácia Leonarda da Vinci. Muža v kruhu a zároveň vo štvorci pozná zrejme ka ... Vitruviánský muž - Wikipedie ... . Muža v kruhu a zároveň vo štvorci pozná zrejme každý. Táto ilustrácia vychádza z myšlienok rímskeho staviteľa Vitruvia, ktorý považoval ľudské telo za vrchol staviteľského umenia prírody. Veril, že miery a proporcie ľudského tela, ktoré stvoril Boh sú dokonalé a že naše telo je symetrické a […] Výborná na Jatkách - Lucie Výborná zpovídá Vojtu Dyka, Miroslava Krobota, Lenku Krobotovou a další - Duration: 1:24:52. Český rozhlas Radiožurnál 51,944 views Frank Vinci don stejnojmenné mafiánské rodiny Vinci. Muž co ctí mafiánské tradice za jakékoliv situace. A nejstarší don v Empire Bay. Ale co všechno dělal př... Leonardo da Vinci se narodil 15. dubna 1452 ve vesničce Anchiano, asi tři kilometry od Vinci. Otcem byl notář Piero da Vinci, matkou dívka z okolí Caterina Lippiová. Pokřtěn byl za přítomnosti deseti kmotrů, jak píše kniha Leonardo da Vinci, vzlety mysli od Charlese Nicholla, autora specializujícího se na historické biografie. Leonardo da Vinci se narodil před 559 lety, 15. dubna 1452 v městečku Vinci. Byl nemanželským synem notáře a venkovanky. Oba měli do roka po Leonardově narození svatbu, ovšem nikoliv spolu, matka si vzala místního venkovana, otec dceru notáře z Florencie....

INFORMACE

AUTOR
František Jílek
DIMENZE
4,46 MB
NÁZEV SOUBORU
Muž z Vinci.pdf

POPIS

Život a dílo malíře, vědce a myslitele Leonarda da Vinci a s ním i bouřlivé renesanční období zpřístupňuje František Jílek čtenáři za použití beletristických literárních prostředků, přičemž životní příběh tohoto umělce zakládá na historicky doložitelných faktech a čerpá zásadně z jeho literární pozůstalosti či osobní korespondence a z dalších písemných zdrojů. Děj románu je místy zachován díky autorově mistrné kombinaci a domýšlení detailů. V poctivé snaze interpretovat co nejpravděpodobněji dané skutečnosti nechává nahlédnout do své autorské dílny a poměrně přesně vymezuje, kde se ještě drží pramenů a kdy již povolí uzdu fantazii a fabulaci. Vytvořil tak pozoruhodné dílo literatury faktu o jednom z největších fenoménů světových kulturních dějin.

Chcete si přečíst knihu?Muž z Vinci ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor František Jílek. Číst Muž z Vinci Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY