Nešťastná válka

Nešťastná válka - Niall Ferguson | Replicamaglie.com

...álka porovnaj ceny v 1 obchode od 25.89 spoznaj overené obchody prečítaj recenzie skontroluj popis a parametre vyber najlepšiu ponuku kúp NEŠŤASTNÁ VÁLKA (NIALL FERGUSON) najlacnejšie v overenom obchode s dopravou zadarmo do 24h cez NajNakup ... Rodina, která otřásla světem - Valka.cz ... .sk Nešťastná válka. Je velmi pravděpodobné, že kdyby nedošlo k vyhlášení první světové války a monarchie se v důsledku toho nedostala do tak velkých obtíží, český odpor vůči Rakousko-Uhersku a habsburské dynastii, by nebyl tak silný a tak rozšířený. V okamžiku, kdy propukla 1. světová válka, přihlásil se do cizinecké legie. Na frontě prošel těmi nejtěžšími boji - v květnu 1915 přišel u Verdunu o pravou ruku. Po nezbytném doléčení a rehabilitaci byl povýšen do důstojnické ... Nešťastná válka - Niall Ferguson | Knihy Dobrovský ... . V okamžiku, kdy propukla 1. světová válka, přihlásil se do cizinecké legie. Na frontě prošel těmi nejtěžšími boji - v květnu 1915 přišel u Verdunu o pravou ruku. Po nezbytném doléčení a rehabilitaci byl povýšen do důstojnického sboru a jako tlumočník odvelen k francouzské vojenské misi do USA. Առաջին համաշխարհային պատերազմի հետևանքներ, համաշխարհային պատմության մեջ աննախադեպ պատերազմի՝ 1914 թվականից մինչև 1918 թվականը տևած Առաջին համաշխարհային պատերազմի (ԱՀՊ) հետևանքները: Այդ պատերազմը վճռական ... Blainey, G., Dějiny Austrálie, Praha 1999 Davies, N., Ostrovy: dějiny, Praha 2003 Durman, K., Popely ještě žhavé. I. Válka a nukleární mír (1938-1964 ... Foylova válka - Řada 1 - Epizoda 2 - Bílé pírko Stručný popis: "Čí je to válka?" Zdálo by se, že v květnu 1940 může každý Angličan na tuhle otázku odpovědět jen jedním způsobem, že celá země je semknuta jedinou myšlenkou, jediným cílem: porazit fašismus. Žipek, A.: Válka národů 1914 - 1918 a účast českého národa v boji za svobodu (Zv. I): Přípravy k válce, úsilí o zachování míru a první boje až do konce roku 1914. Praha 1921. Niall Campbell Douglas Ferguson (* 18. duben 1964, Glasgow) je britský historik skotského původu. Je profesorem na Harvardově univerzitě a pracuje rovněž jako výzkumný pracovník na univerzitě v Oxfordu a na Hooverově institutu Stanfordovy univerzity.Specializuje se na oblast ekonomické historie (zejména dějiny inflace, akciových trhů či rodu Rothschildů) a mezinárodních ... Nešťastná oběť ukrajinských banderovců. Dne 29. února 1944 se Vatutin v doprovodu generálmajora Krajňukova a osmičlenné ochranky vydal na štáb 60. armády umístěný v okolí ukrajinského města Slavuta zhruba 100 km západně od Žitomiru. 50+ videos Play all Mix - Rybičky48 - Vážené Dámy (oficiální videoklip) YouTube Rybičky48 - Slibuju, že nebudu pít (oficiální videoklip) - Duration: 5:37. Rybičky 48 10,337,304 views...

INFORMACE

AUTOR
Niall Ferguson
DIMENZE
12,10 MB
NÁZEV SOUBORU
Nešťastná válka.pdf

POPIS

První světová válka byla jednou z nejtragičtějších a současně nejvýznamnějších událostí 20. století a kniha Nešťastná válka zpochybňuje téměř všechny zažité představy o jejích příčinách a následcích. Proto se záhy po svém vydání stala událostí v historické literatuře. Autor dokládá, že k Velké válce došlo výhradně vinou Británie, která do ní vstoupila na základě naivních představ o německých záměrech. Z kontinentálního konfliktu se stala válka světová, kterou Británie vedla tak nekvalifikovaně, že si to vynutilo zásah Spojených států. Válka nebyla vůbec nevyhnutelná, došlo k ní díky chybným rozhodnutím vedoucích činitelů, kteří se později zbavili odpovědnosti tvrzením, že se stali obětí neosobních, historických sil. Celá válka byla pošetilostí s katastrofálními následky, většina mužů v ní však navzdory opačným tvrzením protiválečné literatury bojovala s nadšením. Zajímá-li vás, proč se vedou války, proč v nich muži tak rádi bojují a proč je dnešní svět takový, jaký je, nenajdete lepšího, pronikavějšího a inspirativnějšího průvodce než Fergusonovu Nešťastnou válku.

Chcete si přečíst knihu?Nešťastná válka ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Niall Ferguson. Číst Nešťastná válka Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY