Rudné hornictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku

Rudné hornictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku - Jiří Majer | Replicamaglie.com

...é hornictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku ... Vývoj horního práva - Univerzita Karlova ... . J. Majer . Skladem: 0 ks: Číslo produktu: 1515: STAV: Encyklopedie lázní a léčivých pramenů v Čechách, na Moravě a ve Slezsku (2001, spoluautor Stanislav Wieser) Boží Dar - Gottesgab (2001) Album starých pohlednic - Západočeské lázně, Album alter Ansichtskarten - Westböhmische Bäder (2001, spoluautoři Stanislav Wieser, Pavel D. Vinklát, Josef Brtek) Obce v Čechách, na Mora ... Rudné hornictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku - Jiří ... ... . Vinklát, Josef Brtek) Obce v Čechách, na Moravě a ve Slezsku od písmene R. Zpět na okresy - výběr. Rabakov (p.o.Jičín) Rabí (p.o.Strakonice) Rabštejn nad Střelou (p.o.Kralovice) Rabštejnská Lhota (p.o.Chrudim) Ráby (p.o.Pardubice) Rabyně (p.o.Benešov) Racková (p.o.Holešov) Rácov (p.o.Jihlava) Rácovice (p.o.Moravské Budějovice) Račerovice (p.o ... 7. století, prohlášení kněžny Libuše o soustředění zlata na Vyšehradě v 2. polovině 8. století, nebo nález železné rudy u Berouna, taktéž v 2. polovině 8. století. Hájkova 3 MAJER, Jiří; Rudné hornictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku: obrazy z dějin těžby azpracování. 1. vyd. Praha: Libri, 2004, s 22-23 Závěrečná "přednáška" z prvního dne 14. celostátní konference DNA diagnostiky, která se konala v Brně v 25.-26. listopadu 2010. Záznam, ač ve vysokém rozliše... Další literatura týkající se rudného hornictví a těžby stříbra obecně je zde: Majer, Jiří, 1933-2007. Rudné hornictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku : obrazy z dějin těžby a zpracování. Jiří Majer. 1. vyd. Praha : Libri, 2004. 250 s. ISBN 80-7277-222-8. Sternberg, Kašpar. Nástin dějin českého hornictví. 1. rudnÉ a uranovÉ hornictvÍ ČeskÉ republiky. ... uhelnÉ hornictvÍ v ostravsko - karvinskÉm revÍru. 2003. beran, p. et al. 1000 let hornictvÍ cÍnu ve slavkovskÉm lese ... 1991. majer, j. rudnÉ hornictvÍ v ČechÁch, na moravĚ a ve slezsku. 2005. morÁvek, p. - litochleb, j. jÍlovskÉ zlatÉ doly. 2002. velfl, j. a kolektiv ... Buďte první, kdo ohodnotí "Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku (VI)" Zrušit odpověď na komentář Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny * Rudné hornictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku od Jiřího Majera. Ale existuje i řada výborných regionálních publikací, kde naleznete neocenitelné informace lokálního zaměření. V dnešní době je mnoho dostupných informací na internetu. Buďte první, kdo ohodnotí "Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku (IV)" Zrušit odpověď na komentář Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny * Rudné hornictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku obrazy z dějin těžby a... 1 poptávka Nástin dějin českého hornictví 2 poptávky Z historie uhelného hornictví na Sokolovsku, Chebsku a Karlovarsku 699 Kč 2 poptávky...

INFORMACE

AUTOR
Jiří Majer
DIMENZE
8,51 MB
NÁZEV SOUBORU
Rudné hornictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku.pdf

POPIS

Náš přední odborník na tuto problematiku (mj. spoluautor čtyřsvazkových Technických památek), který je zároveň vynikajícím popularizátorem, ve své knize popisuje jak vývoj rudného hornictví od nejstarších dob po 20. století, tak i jednotlivé, více či méně dochované lokality. Sleduje rozkvět i následný pád jednotlivých nalezišť zlata, stříbra, ale i mědi, olova, uranu a dalších rud. Text provází množstvím dobových ilustrací a kniha může posloužit i jako inspirace pro netradiční výlety.

Chcete si přečíst knihu?Rudné hornictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Majer. Číst Rudné hornictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY