Úvod do kvantové teorie I.

Úvod do kvantové teorie I. - Jiří Formánek | Replicamaglie.com

..., kdy Max Planck prezentoval svoji převratnou myšlenku, podle které proces vyzařování elektromagnetických vln neprobíhá spojitým způsobem ... ÚVOD DO KVANTOVEJ TEÓRIE | Záhady a tajemno ... . UVOD DO KVANTOVE MECHANIKY Prednasejici: L. Skala Vznik kvantove fyziky: Vlny a castice v klasicke fyzice. Historicky prehled poznatku vedoucich ke vzniku kvantove teorie. Kvantovani fyzikalnich velicin. Zareni absolutne cerneho telesa. Fotoefekt. Planetarni model atomu. Bohrova kvantovaci teorie. Vlnova hypoteza Louis de Broglie. Lehký úvod do kvantové teorie II 5 Harmonický oscilátor Na příkladu harmonick ... Kvantová fyzika - Wikipedie ... . Bohrova kvantovaci teorie. Vlnova hypoteza Louis de Broglie. Lehký úvod do kvantové teorie II 5 Harmonický oscilátor Na příkladu harmonického oscilátoru, jehož klasické řešení známe z Fyziky 1, si ukážeme typické postupy při hledání vlastních hodnot operátoru energie. Naše úloha je 2 22 ˆ ||, ˆˆˆ 1. 22 nEnn m m H P HX (1) FORMÁNEK, J. Úvod do relativistické kvantové mechaniky a kvantové teorie pole, Karolinum, 2000. ISBN 80-246-0063-3; Externí odkazy. Obrázky, zvuky či videa k tématu kvantová teorie pole ve Wikimedia Commons; Kvantová teorie pole in: Encyklopedie Diderot Fyzikální obory vyniklé v první třetině 20.století, zejména teorie relativity, kvantová ... Optimální tištěný text k předmětu Úvod do moderní fyziky, ... Koncepční otázky kvantové teorie. Univerzita Palackého, 2002 V téže době také Einstein položil základy kvantové teorie elektromagnetického pole. Více než 100 let po Maxwellově objevu elektromagnetického pole se podařil podobný husarský kousek trojici Amerických fyziků: S. Weinbergovi, A. Salamovi a S. Glashowovi, kteří roku 1968 4 5 představili světu sjednocenou teorii ... Ačkoliv je Penrose ateista a striktně odmítá jakékoliv spirituální výklady své teorie (Hameroff, 2016), ve svých publikacích uvažuje o tzv. skrytých parametrech, které se snaží ... Záznam přednášek kvantové teorie profesora Petra Kulhánka z letního semestru 2015. ... Vlastnosti vlnové funkce. Úvod do relativistické kvantové teorie. 2:16:18. Kvantová teorie - Lekce 13. by Daniel Handl. Systémy více částic, fermiony a bosony, druhé kvantování. Nestacionární poruchová teorie pro evoluční a statistický operátor, řád poruchové teorie, amplituda pravděpodobnosti přechodu. Příklady poruch: konstantní, harmonická. 8. Poloklasická teorie interakce kvantové soustavy s klasickým polem, Bohrova frekvence přechodu. 9. vuje ucelený a samostatný úvod do nerelativistické kvantové teorie, který čtenáře dovede od formální stavby teorie k arche-typálním úlohám, teorii symetrie kvantových systémů a ...

INFORMACE

AUTOR
Jiří Formánek
DIMENZE
7,86 MB
NÁZEV SOUBORU
Úvod do kvantové teorie I..pdf

POPIS

Publikace je úvodní učebnicí kvantové teorie. V první kapitole jsou vyloženy principy, s nimiž kvantová teorie stojí a padá, v dalších je ilustrována realizace těchto principů. Pozornost je věnována mj. problematice symetrií a teorii rozptylu. Ke každé kapitole jsou připojeny úlohy, jejichž řešením se čtenář přesvědčí, zda dokáže studovanou látku aktivně aplikovat. Zatímco v hlavním textu knihy je kladen důraz na fyzikální obsah teorie, většina matematické problematiky je shrnuta do doplňků.

Chcete si přečíst knihu?Úvod do kvantové teorie I. ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Formánek. Číst Úvod do kvantové teorie I. Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY