Já, Herodes

Já, Herodes - Antonín Polách | Replicamaglie.com

...oli Herodes Suuren poika, joka hallitsi kolmasosaa isänsä valtakunnasta ... Herodes Antipas - Wikipédia, a enciclopédia livre ... . Herodes Suuren kuollessa vuonna 4 eaa. Antipas sai hallittavakseen Galilean ja Peraian. Hänen kaksi veljeään Arkhelaos ja Filippos jakoivat loput valtakunnasta.. Antipas kukisti heti aluksi kapinan, joka oli puhjennut Herodes Suuren kuoleman jälkeen. Herodes ja Pilatus ovat olleet keskenään vihollisia, mutta nyt heistä tulee hyviä ystäviä. Kun Jeesus palaa, Pilatus kutsuu koolle ylipapit, juutalaiset hallitusm ... Ja (2009 Remastered Version) - YouTube ... . Kun Jeesus palaa, Pilatus kutsuu koolle ylipapit, juutalaiset hallitusmiehet ja kansan ja sanoo: "Minä kuulustelin häntä teidän edessänne mutta en havainnut mitään perusteita niihin syytöksiin, joita te esitätte häntä vastaan. Herodes I el Grande (Ascalon, h. 73 - Jerusalén, 4 a. C.) Rey de los judíos. Hijo de un idumeo y de una nabatea, era en realidad un palestino de cultura helenística dedicado al servicio de Roma, que dominaba Palestina desde que fuera conquistada por Pompeyo (63 a. C.).. Herodes I el Grande Priit Herodes (born 14 January 1948) is an Estonian heraldist.. From 2000 to 2006, Herodes was the chairman of the Estonian Heritage Society and is currently a member of their board.. He has designed numerous hues and flags, including the emblems of many Estonian municipalities and state institutions. Acerca de Nosotros. El propósito de Jaherod Construcciones, es desarrollar con mayor eficiencia los proyectos a su cargo, adecuándose a los constantes avances que exigen el mercado actual. Provided to YouTube by iMusician Digital AG Ich Herodes · Andrew Bond Mitsing Wiehnacht ℗ 2007 Lehrmittelverlag des Kantons Zürich Released on: 2007-06-06 Auto-generated by YouTube. Herod (/ ˈ h ɛr ə d /; Hebrew: הוֹרְדוֹס, Modern: Hor...

INFORMACE

AUTOR
Antonín Polách
DIMENZE
3,74 MB
NÁZEV SOUBORU
Já, Herodes.pdf

POPIS

Poutavý historický román Antonína Polácha, autora úspěšné knihy Richenza, přibližuje na výtečně zpracovaném historickém pozadí osudy krále Heroda Velikého, který neblaze proslul vražděním neviňátek v Betlémě, ale zároveň se do historie zapsal jako velký mecenáš a stavitel, který obnovil jeruzalémský chrám. Rozporuplný panovník se ve svém vyprávění obrací na milovanou sestru Salome, jediného blízkého člověka. V jeho zpovědi znovu ožívají rozhodující okamžiky z bouřlivé cesty k výšinám moci. Herodes Veliký zahájil svou politickou kariéru pod ochranou svého mocného otce, idumejského vojevůdce a zemského správce Antipatra. Po jeho smrti, ve víru římské občanské války, vystoupil Herodes ze stínu a začal usilovat o moc v Judeji. Jelikož jeho otec byl z rodu Idumejců, nebyl Herodes nikdy za Žida plně uznáván. Aby získal alespoň nějaké zdání legitimity v kruzích židovské kněžské aristokracie, oženil se s krásnou Mariammé, vnučkou velekněze Hyrkána II. Jakožto schopný vojevůdce a obratný diplomat si dokázal získat značnou přízeň římských politiků, díky níž byl jmenován judským králem, ačkoli na to neměl žádný nárok. Usedl na trůn, jenž mu nenáležel, a z tohoto rozporu se zrodila nelítostná politika vraždění, poprav a intrik. Herodes se v promluvách k Salome zamýšlí nad svým životem, hodnotí své činy, trpí výčitkami svědomí a snaží se ospravedlňovat svá krutá rozhodnutí. Do svého líčení zahrnuje i vzpomínky na osobnosti, které ovlivnily jeho politickou kariéru, například na Gaia Julia Caesara, Marka Antonia, císaře Augusta a také tajuplnou a svůdnou Kleopatru. Herodův osobní život byl ovládán chorobnou podezíravostí, panovník uzavřený v bludném kruhu násilí a nedůvěry neváhal vyhledávat své oběti i v řadách svých nejbližších. Antický král Herodes Veliký je znám jako krutý a nelítostný panovník. A přesto při pohledu na historická fakta zjišťujeme, že země, jimž vládl, prožily za jeho panování nebývalý rozkvět, období míru a prosperity. Jaký tedy byl tento starověký vládce? Krutý a necitelný člověk ovládaný touhou po moci a neštítící se získávat ji a udržovat jakýmikoli prostředky, anebo pragmatický politik jdoucí nekompromisně za svým cílem? Historický román Antonína Polácha hledá na pozadí historických událostí přelomu letopočtu odpověď na tuto otázku. Jak vzniká zlo v lidském konání? Jak se stává člověk zlým a co jej zlým činí, když se přece zlý nerodí?

Chcete si přečíst knihu?Já, Herodes ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Antonín Polách. Číst Já, Herodes Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY