Od země přes kopec do nebe...: O chůzi, poutnictví a posvátné krajině

Od země přes kopec do nebe...: O chůzi, poutnictví a posvátné krajině - Jiří Zemánek | Replicamaglie.com

...aje romantiky 19. století, kteří znovu objevili chůzi a putování krajinou jako kulturní akt ... Vimr Vladimír - Čítárny ... . Na námětu výstupů na vrcholky kopců a hor připomíná existenciální a ekologické souvislosti poutnictví ... 2005, Od země přes kopec do nebe... (O chůzi, poutnictví a posvátné krajině), 2008, Orbis pictus or ... (Orbis pictus or The Gate to the World of Creative Human Imagination), 2009, Tschechische Fotografie des 20. Jahrhunderts, kniha 1987, Travers Pamela Lyndon , Mary Poppinsová, Albatros, nakladatelství pr ... Jiří Zemánek: Chůze nám ukazuje přírodu a Zemi jako ... ... . Jahrhunderts, kniha 1987, Travers Pamela Lyndon , Mary Poppinsová, Albatros, nakladatelství pro děti a mládež, Praha Od země přes kopec do nebe... (O chůzi, poutnictví a posvátné krajině) 2009 Listování / Turning pages (Moderní knižní kultura ve sbírkách Muzea umění Olomouc / Modern book culture in the collections of the Olomouc Museum of Art) 2012 Ikebana B.K.S. včera a dnes: 2012 Sen o říši krásy / Dream of the Empire of Beauty (Sbírka Jiřího Karáska ze Lvovic / The Collection of Jiří Karásek of Lvovice) 2004 V zajetí vášně (Sbírka Patrika Šimona) 2005 Od země přes kopec do nebe... (O chůzi, poutnictví a posvátné krajině) 2013 Jiří Zemánek, Od země přes kopec do nebe... O chůzi, poutnictví a posvátné krajině, ISBN: 80-86300-66-8, Arbor vitae, 2005 Cynthia Freelandová, Teorie umění, ISBN: 978-80-7363-164-2, Dokořán 2011 Jan Hísek. autorská: termín, název výstavy, místo konání 1990/06/26 - 1990/06/29 Pro ty případné čtenáře, jimž to tak připadá, připojuju anotaci zmíněné výstavy/knihy Od země přes kopec do nebe, která snad předchozí shrne jednodušeji: V dnešní době globální mobility, preferující automobilismus a konzumní přístup k životu, náš cit pro krajinu a přírodu značně trpí. Zemánek, Jiří: Od země přes kopec do nebe ... : o chůzi, poutnictví a posvátné krajině, Arbor vitae 2005 kolektiv autorů: Antonín Slavíček (1870 - 1910), Gallery 2006 2 hlavní partner NG Od nepaměti: Od země přes kopec do nebe-- : o chůzi, poutnictví a posvátné krajině: Odměk : šedesátá léta ze sbírek Galerie Klatovy/Klenová: Oinirické vize Anny Zemánkové: Olbram Zoubek : sochy: Olga Zimmelová : volný pohled : 14/4-10/6 2018 Kostel sv. Vavřince, Klatovy: Padesát: Pars pro toto: Pavla Mautnerová....

INFORMACE

AUTOR
Jiří Zemánek
DIMENZE
3,56 MB
NÁZEV SOUBORU
Od země přes kopec do nebe...: O chůzi, poutnictví a posvátné krajině.pdf

POPIS

V dnešní době globální mobility, preferující automobilismus a konzumní přístup k životu, náš cit pro krajinu a přírodu značně trpí. Možnou protiváhu tomuto trendu představuje pěstování chůze a poutnictví. Tímto způsobem se můžeme otevřít porozumění mimolidskému světu, navázat hlubší spojení s přírodou i se sebou samými. Tato publikace (a s ní spojená výstava), zabývající se vzájemně propojenými tématy chůze, poutnictví a posvátné krajiny, je poctou nádherným horám a kopcům severních Čech, českému romantickému básníkovi Karlu Hynkovi Máchovi a německému malíři Casparu Davidu Friedrichovi, těmto umělcům-poutníkům, kteří významně přispěli k empatickému vnímání krajiny. Prezentuje ukázky z tvorby dalších českých i zahraničních autorů 19.-21. století, malířů, grafiků, fotografů, sochařů, akčních a konceptuálních tvůrců. Vedle pojmu posvátné krajiny připomíná aktuálnost tzv. bezbariérové krajiny a důležitost bezprostřední smyslové skutečnosti "se vším svým člověka přesahujícím tajemstvím".

Chcete si přečíst knihu?Od země přes kopec do nebe...: O chůzi, poutnictví a posvátné krajině ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Zemánek. Číst Od země přes kopec do nebe...: O chůzi, poutnictví a posvátné krajině Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY