Souřadnice divadla: Antologie textů současné německé divadelní teorie

Souřadnice divadla: Antologie textů současné německé divadelní teorie - Jan Roubal | Replicamaglie.com

...UBAL, Jan (ed.). Teatralita veřejných událostí ‒ uvedení do problematiky ... Literatura :: Lenka Pořízková - KBH FF UP ... ... 9-24 Pavis Patrice: Divadelní slovník. Svět a divadlo (časopis, ročníky 1990-2011) Souřadnice a kontexty divadla. Antologie současné německé divadelní teorie (ed. J. Roubal) Základní pojmy divadla (teatrologický slovník, ed. P. Pavlovský) Hodnoticí metody a kritéria Souřadnice a kontexty divadla: Antologie současné německé teorie. Ed. Jan Roubal. Praha: Divadelní ústav, 2005. 162 s. (vybrané kapitoly) Hod ... Teorie divadla 4 ... . Ed. Jan Roubal. Praha: Divadelní ústav, 2005. 162 s. (vybrané kapitoly) Hodnoticí metody a kritéria. Od studentů je očekávaná pravidelná příprava na seminář, tj. minimálně četba vybraných textů. Souřadnice a kontexty divadla: antologie současné německé divadelní teorie - prezentace prací z posledních třiceti let soustředící se na obecné otázky podstaty divadla, divadelní komunikace, teatrality a performativity a jejich projevy v minulém i současném divadle. (Praha: Divadelní ústav, 2005) Divadlo v průsečíku reflexe: Antologie současné polské divadelní teorie 450 Kč koupit v e-shopu Antologie přibližuje polskou reflexi divadla, především v posledních dvou, tří desetiletí, která je i v mezinárodním srovnání charakteristická svou nespornou specifičností, odbornou kompetencí a aktuálností. FISCHER-LICHTE, Erika. Vnímání a mediálnost. In: ROUBAL, Jan. Souřadnice a kontexty divadla: antologie současné německé divadelní teorie. Praha: Divadelní ústav, 2005, s. 140- 146. 5. Současné koncepce těla a tělesnosti Aktuální filozofické a sociálněvědné koncepce těla a tělesnosti a uplatnění v souasné teatrologii. Anebo je politika součástí divadla zcela přirozeně i bez explicitního zdůrazňování? ... Antologie současné německé divadelní teorie. ROUBAL, Jan (ed.). Praha: Divadelní ústav, 2005, s. 55-62. VITVAR, Jan. Vídeňský Pařízek. Respekt 38/2015. práce je antologie Souřadnice a kontexty divadla Jana Roubala a jeho komentáře, které mi pomohly se zorientovat v širokém teatrologicko-metodologickém diskurzu současné německé divadelní teorie. Dále jsem pracovala se studiemi, které jsem získala na svém Plus mínus: Antologie izraelských povídek. Hyperion: aneb eremita v Řecku. Don Juan: Komedie o pěti dějstvích ... Souřadnice divadla: Antologie textů současné německé di...

INFORMACE

AUTOR
Jan Roubal
DIMENZE
11,28 MB
NÁZEV SOUBORU
Souřadnice divadla: Antologie textů současné německé divadelní teorie.pdf

POPIS

Publikace, jejímž editorem je Jan Roubal, prezentuje práce posledních třiceti let a soustřeďuje se na obecné otázky podstaty divadla, divadelní komunikace, teatrality a performativity a jejich projevy v minulém i současném divadle. Vedle přístupů fenomenologických, estetických a sémiotických zachycuje i tendence antropologicko-kulturní a historické. Mezi autory se objevují nejvýraznější postavy současné německé teatrologie např. D. Steinbeck, M. Brauneck, R. Munz, J. Fiebach, E. Fischer-Lichte, H.Schramm, H.Th. Lehmann aj.

Chcete si přečíst knihu?Souřadnice divadla: Antologie textů současné německé divadelní teorie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Roubal. Číst Souřadnice divadla: Antologie textů současné německé divadelní teorie Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY