Slovník nespisovné češtiny: Argot, slangy a obecná mluva od nejst. dob po současnost

Slovník nespisovné češtiny: Argot, slangy a obecná mluva od nejst. dob po současnost - - | Replicamaglie.com

...lovník nespisovné češtiny: původ a historie slov , 17 000 hesel , 2009 ... Slovník nespisovné češtiny: Argot, slangy a obecná mluva ... ... . Slovník nespisovné češtiny: Argot, slangy a obecná mluva od nejstarších dob po současnost Jan Hugo, kol. Nakladatel: Maxdorf 2009 slovnÍk nespisovnÉ ČeŠtiny argot,slangy a obecnÁ mluva od nejstarŠÍch dob po souČasnost historie a pŮvod slov.2.vydÁnÍ.14 000 hesel editoŘi: jan hugo hlavnÍ editor, markÉta fidlerovÁ,kateŘina adÁmkovÁ,zdenka jurÁnkovÁ a spoluautoŘi vydal maxdorf,prah vycpat novým materiálem svůj slamník, neuvědomí si, že ten původní sám od sebe nezmizí. Neruda humorně líþí peripetie hlavního hrdiny s odstraňováním odpa ... putštok - Wikislovník ... . Neruda humorně líþí peripetie hlavního hrdiny s odstraňováním odpadu; ten ... J. Slovník nespisovné češtiny: argot, slangy a obecná mluva od nejstarších dob po současnost: historie a původ slov. Praha, Maxdorf, 2009, s. 43. johana 56. Ptejte se knihovny Vám zasílá zprávu "Dobrý den, v etymologických slovnících pouze toto: žemle - od stč.; slc. žemľa, stpol.l a nář. žemla. Jan Hugo, MD, spent many (happy) years at the Department of Pathophysiology, 1st Medical Faculty, Charles University in Prague, Czech Republic. His lifelong subjects of interest are porphyrins and ... Slovník nespisovné češtiny říká: Slovo "bekovka" vychází ze jména čepičáře ve Vodičkově ulici v Praze Andrease Beka. (HUGO, Jan. Slovník nespisovné češtiny: argot, slangy a obecná mluva od nejstarších dob po současnost : historie a původ slov. Praha: Maxdorf, 2006. ISBN 80-7345-086-.) Slovník nespisovné češtiny tak stojí nad vybraným úsekem češtiny rozkročen opravdu nebývale široce, což zejména laičtí čtenáři jistě ocení: probírání se hesly odkazujícími do tolika různých prostředí a do tolika různých sfér češtiny a třeba odhalování obecných slovo­tvorných postupů lze prožívat jako ... půjčka ihned slovník | homepůjčka cz. Chci si půjčit. ... Výhody online půjčky ... Vyplňte jednoduchý formulář. Vyplňte nezávaznou žádost a získejte více informací o půjčce. 2 Poskytovatel se Vám brzy ozve. Obchodní zástupce poskytovatele Vám vše vys...

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
11,18 MB
NÁZEV SOUBORU
Slovník nespisovné češtiny: Argot, slangy a obecná mluva od nejst. dob po současnost.pdf

POPIS

Druhé vydání rozsáhlého výkladového slovníku obsahuje více než 14 000 slangových a dalších nespisovných výrazů, včetně klasické mluvy podsvětí (českého argotu). Vedle tradičních profesních slangů z řemeslnického, železničářského, motoristického či hornického prostředí, obsahuje slovník např. také slang současné mládeže, včetně slangu studentského (ZAPEJKAČ, VYCHLE, NAPAS, KSICHTKURS) či mluvy uživatelů drog (ŠPEK, BRKO, BUCHNA, SMAH). Na klasický kriminální argot navazuje současný vězeňský slang (KOŇOVAT, MAGORÁK, ELPASO, ERVÍN, DŽÍPOVAT), zařazen je i méně známý argot světských (JAUNERÁK, BALÍK, TÁTRUM, JAMBORA, DŽUKEL). Pozornost je věnována i tradičnímu brněnskému argotu (LAJVONT, PALI, RÁČNY, MÓDR, ROLA) či ostravské městské mluvě (BEBECHY, CYP, DAJNY, HOCHMES, ŠINAGLE). Hesla jsou doplněna poznámkami o historii a původu slov, čímž slovník odhaluje skryté významy i řadu překvapivých souvislostí, ukazuje „úctyhodné“ stáří řady výrazů zdánlivě moderních (ČÓRKA, BENGA, KÉRKA, VEJŠKY, ŠILINGR) či vulgárních (LOFAS, KULOVÝ, PEPŘIT, SEDLÁK). Velmi zajímavá jsou slova původem z romštiny či z jidiš. Čtenářsky atraktivní oblast představuje také cirkusový, divadelní či hudební slang, na jejichž přípravě se podílely přední osobnosti českého uměleckého života.Významný je i sociolingvistický rozměr slovníku, neboť slangové výrazy v něm zařazené umožňují nahlédnout do tajemství jednotlivých oblastí života i do psychologie jejich uživatelů. Slovník se umístil v prestižní soutěžiSlovník roku 2007 na 1. místě v kategorii „Výkladový slovník a encyklopedické dílo“.

Chcete si přečíst knihu?Slovník nespisovné češtiny: Argot, slangy a obecná mluva od nejst. dob po současnost ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Slovník nespisovné češtiny: Argot, slangy a obecná mluva od nejst. dob po současnost Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY