Globální změna klimatu

Globální změna klimatu - Vicente Barros | Replicamaglie.com

...í budoucího klimatu byly použity nejnovější klimatické modely vycházející z projektu CORDEX ... Aktuality - Změna klimatu ... . Tento způsob modelování je momentálně nejvýznamnějším výzkumem v oblasti regionálního modelování a část zabývající se oblastí Evropy se ... Globální oteplování a změny klimatu v odkazech. Greta Thunberg je Time osobností roku 2019 (iRozhlas) Argumenty klimaskeptiků jsou vyvráceny: globální oteplování nemá za posledních 2000 let obdoby (iHNED) Spor o globální oteplování (Wikipedie) Global warming (Wikipedia) Společnost Člověk v tísni vznikla v roce 1992 v okruhu válečných zpravodajů a novinářů, kterým už nestačilo jen přivážet ze zahraničních cest informace o probíhajících válkách, a začali do oblastí konfliktů vyvážet pomoc. Postupně se Člověk v tísni etabloval jako profesionální humanitární organizace s cílem pom ... Dopady změny klimatu - Extrémní jevy | Klimatická změna v ... ... . Postupně se Člověk v tísni etabloval jako profesionální humanitární organizace s cílem pomáhat v krizových oblastech a podporovat ... Globální změna klimatu V posledních letech se stále častěji mluví o globální změně klimatu, která se dotýká široké palety procesů probíhajících na Zemi. Má výrazný dopad jak na přírodní podmínky, tak i na lidskou činnost, a proto je nutné se na případné změny včas připravit a adaptovat. Kdyby neměly globální změny klimatu vliv na životy jednotlivých organismů na Zemi, asi by těžko zajímaly někoho jiného než jen pár odborníků, bezpečně ukrytých za zdmi univerzit. Kromě nás, lidí, se však musí s globálním oteplováním vyrovnat celá živá příroda. Zvlášť veřejnost ve Spojených státech vnímá pojmy „změna klimatu" a „globální oteplování" odlišně. Jak shrnuje Andrew Hoffman ve své knize Jak kultura utváří diskusi o klimatické změně, ve Spojených státech vyvolává pojem „globální oteplování" silnější odezvu - ať už znepokojení u jedné části ... Pojem globální změna, global change, se používá v singuláru z toho důvodu, že i když zahrnuje mnoho různých procesů, jde o procesy, které na sebe vzájemně působí, jsou velmi provázané. Poro­zumět jejich průběhu a důsledkům či navrhnout, jak je účinně ovlivnit, vyžaduje uvážení všech dalších komponent ......

INFORMACE

AUTOR
Vicente Barros
DIMENZE
12,8 MB
NÁZEV SOUBORU
Globální změna klimatu.pdf

POPIS

Globální změna klimatu netvoří jen aktuální téma, ale i hrozbu pro celou planetu. Světově uznávaný meteorolog a klimatolog ve své knize předkládá komplexní pohled na tuto spletitou problematiku. Na globální oteplování, skleníkové plyny, freony, náhradní zdroje energie a mnoho dalších a dalších témat, která znepokojují lidi na celém světě, autor nahlíží z hlediska ekologického, geografického, sociálně-antropologického i politického. Všímá si rovněž, jaké mají zmiňované faktory vliv na společnost a její strukturu a jak se odrážejí v klimatické politice celosvětové, státní i regionální. Jeho práce není ale hysterickým kritizováním a vrstvením děsuplných argumentů a faktů o tom, jak si člověk podřezává sám pod sebou větev. Projevuje se v ní Barrosova erudice, a hlavně – Barros naznačuje cesty možné nápravy.

Chcete si přečíst knihu?Globální změna klimatu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vicente Barros. Číst Globální změna klimatu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY