Jahodová proklamace

Jahodová proklamace - James S. Kunen | Replicamaglie.com

...oklamace . Drama | Romantický 1970 | USA | 109 min Originální název: Strawberry Statement, The Režie: Stuart Hagmann 68% (1 056 ... Jahodová proklamace - James S. Kunen | Databáze knih ... ... Jahodová proklamace. Kunen S. James Vydavatel: MaťaRok: 2006Formát: A6 ISBN 80-7287-113-7 0 hodnocení Jahodová proklamace 0. Pro hodnocení se přihlaste nebo zaregistrujte. Recenze: Buďte první, kdo ji napíše. Kniha se vrací do hektických šedesátých let 20. století, do doby hippies, demonstrací proti válce ve Vietnamu a proti stávajícímu společenskému (zlo)řádu v USA. Formou d ... Jahodová proklamace - Strawberry Statement, The | OSOBNOSTI.cz ... . století, do doby hippies, demonstrací proti válce ve Vietnamu a proti stávajícímu společenskému (zlo)řádu v USA. Formou deníku zachycuje proměnu ... Srovnání cen Jahodová proklamace. Nejlevnější e-shop La-Vin.cz. Cena 25 Kč! Zboží za akční ceny, slevy. Nakupuj levně. Jahodová proklamace. Kdo napsal knihu Jahodová proklamace? Autorem je James Simon Kunen. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Jahodová proklamace (1970) 82.9 % . The Strawberry Statement. Další název: Blutige Erdbeeren / Des fraises et du sang. Žánr: drama Země: Spojené státy americk ......

INFORMACE

AUTOR
James S. Kunen
DIMENZE
9,87 MB
NÁZEV SOUBORU
Jahodová proklamace.pdf

POPIS

Jedna z klíčových knih 60. let 20. století, jejíž děj je spíše známý z filmového zpracování režiséra Stuarta Hagmanna z roku 1970. Kniha působivě zachycuje zrání mladého studenta v době kulminující války ve Vietnamu, protiválečných demonstrací, květinových dětí a hippiesovských ideálů. Popisuje revoluční nálady na Kolumbijské univerzitě v New Yorku v průběhu roku 1968. Kromě reportážního popisu demonstrací, obsazování univerzitních objektů studenty, pochodůproti válce ve Vietnamu, policejních akcí, zatýkání a soudních stání vkládá autor do knihy úvahy o dobru a zlu, míru a válce, generačním rozdílu, o důvodech vzájemného nepochopení mezi bílými a černými, a zároveň i líčí vývoj vlastního milostného vztahu. James S. Kunen na poměrně malé ploše vykreslil velmi působivý obraz jedné historické etapy, která je i po takřka čtyřiceti letech od svého vydání svými postřehy nadčasová a stále aktuální. Hodnotu knihy dále zvyšuje i skutečnost, že autor nepatří – a ani patřit nechce – mezi hippiesovské revolucionáře typu Jerryho Rubina či Abbieho Hoffmana, stále si uchovává kritický (místy značně ironický) odstup od obou stran konfliktu, takže je schopen vidět jejich kladné i záporné stránky. Uvědomuje si i rozdílnost cílů bílých studentů a černých obyvatel Harlemu a nemožnost dlouhodobější revoluční koalice. Přesto se revoluce účastní, protože si uvědomuje, že ve vypjatých chvílích prostě nelze zůstat stranou. (Je zajímavé porovnat knihu s románem Normana Mailera Armády noci ze stejného období.) Kunen si nedělá žádné iluze, že by revolta mohla dosáhnout nějakých zásadních společenských změn, a pokud by se tak náhodou stalo, žádné velké štěstí v tom nevidí. České vydání knihy je doplněno podrobnými vysvětlivkami a doslovem.

Chcete si přečíst knihu?Jahodová proklamace ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor James S. Kunen. Číst Jahodová proklamace Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY