Jak jsme se nedali: aneb Kapitoly z dějin národního úpění

Jak jsme se nedali: aneb Kapitoly z dějin národního úpění - Zdeněk Šmíd | Replicamaglie.com

...bylo. Autor úsměvně glosuje nejen staré české pověsti, ale i písemně doložené události našich dějin, a zasvěceně polemizuje s českou historiografickou tradicí, které mnohdy zdůrazňuje v českých dějinách prohry, místo aby… Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách 1997; Jak jsme se nedali aneb Kapitoly z dějin národního úpění 2002; Proč bychom se netěšili aneb Jak se držet nad vodou 1998; Za písní Severu aneb Proč bychom se neztratili 2000; Bubny Berberů aneb Proč bychom se nesušili 2001; Strašidla a krásné panny 1983 Svět knihy je už sice (hodně) dávno za námi, ale jeden ze svých nejlepších letošních úlovků jsem dočetla teprve nedávno ... Zdeněk Šmíd - Trh knih - můj antikvariát online ... . Kniha Zdeňka Šmída Jak jsme se nedali aneb Kapitoly z dějin národního úpění humornou formou představuje české dějiny i pověsti, od praotce Čecha až po dobu pobělohorskou, a uvádí na pravou míru některé tradované historické mýty. Kupte nebo prodejte knihu Jak jsme se nedali, aneb, Kapitoly z dějin národního úpění v online antikvariátu TrhKnih.cz Podobné jednotky. Jak jsme se nedali, aneb, Kapitoly z dějin národního úpění / Hlavní autor: Šmíd, Zdeněk, 1937-2011 Vydáno: (2002 ... Jak jsme se nedali aneb Kapitoly z dějin národního úpění ... ... . Kniha Zdeňka Šmída Jak jsme se nedali aneb Kapitoly z dějin národního úpění humornou formou představuje české dějiny i pověsti, od praotce Čecha až po dobu pobělohorskou, a uvádí na pravou míru některé tradované historické mýty. Kupte nebo prodejte knihu Jak jsme se nedali, aneb, Kapitoly z dějin národního úpění v online antikvariátu TrhKnih.cz Podobné jednotky. Jak jsme se nedali, aneb, Kapitoly z dějin národního úpění / Hlavní autor: Šmíd, Zdeněk, 1937-2011 Vydáno: (2002...

INFORMACE

AUTOR
Zdeněk Šmíd
DIMENZE
11,51 MB
NÁZEV SOUBORU
Jak jsme se nedali: aneb Kapitoly z dějin národního úpění.pdf

POPIS

Humorně laděný pohled na mýty české historie a českého vlastenectví od středověku až po současnost aneb Jak to vlastně bylo. Autor úsměvně glosuje nejen staré české pověsti, ale i písemně doložené události našich dějin, a zasvěceně polemizuje s českou historiografickou tradicí, které mnohdy zdůrazňuje v českých dějinách prohry, místo aby oslavovala četná vítězství na poli válečném, politickém i kulturním.

Chcete si přečíst knihu?Jak jsme se nedali: aneb Kapitoly z dějin národního úpění ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zdeněk Šmíd. Číst Jak jsme se nedali: aneb Kapitoly z dějin národního úpění Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY