Jmenuji se Offenbach: aneb Sněžení

Jmenuji se Offenbach: aneb Sněžení - Jiří Rulf | Replicamaglie.com

...m člověk, který miluje. Miluje život, sama sebe, své blízké, svou práci ... YouTube ... ... Žiji barevný a veselý život. Země ZA DUHOU je místo, kde můžete na chvíli zpomalit, zklidnit se, zasnít se, zasmát, potěšit oko, pohladit duši, nechat rozeznít srdce... JIŘÍ RULF (nar. 1947 v Praze) vystudoval češtinu a dějepis na FF UK v Praze. Od roku 1970 pracoval jako redaktor agentur, v letech 1985-1989 jako kulturní redaktor Zemědělských novin a 1989-1991 Lidových novin, 1991-1994 redaktor nakladatelství Mladá fronta, poté až dodnes je redaktorem týdeníku Reflex. Problémy mohou mít lidé s chůzí - a s jízdou jakbysmet. Varuje před t ... Kniha: Večerní škola - Jiří Rulf | Knihy.ABZ.cz ... . Problémy mohou mít lidé s chůzí - a s jízdou jakbysmet. Varuje před tím výstraha Českého hydrometeorologického ústavu, která nyní, na sklonku února, upozorňuje na očekávané první výraznější sněžení nynější zimy. Přinese je přechod tlakové níže od západu a s ní spojený okludující frontální systém. Napadnout by mohlo mezi čtyřmi a dvanácti ... Problémy mohou mít lidé s chůzí - a s jízdou jakbysmet. Varuje před tím výstraha Českého hydrometeorologického ústavu, která nyní, na sklonku února, upozorňuje na očekávané první výraznější sněžení nynější zimy. Přinese je přechod tlakové níže od západu a s ní spojený okludující frontální systém. Napadnout by mohlo mezi čtyřmi a dvanácti ... Lavinové nebezpečí v Krkonoších po sněžení ve středu vzrostlo na druhý stupeň z pětibodové škály. Za posledních 24 hodin na horách napadlo kolem 15 centimetrů sněhu. Sníh se v nižších polohách ale neudržel a rychle tál. Krátce po desáté dopoledne začaly naše území frontové srážky opouštět. Zhruba centimetr silná sněhová vrstva se drží na silnicích první třídy v Bílých Karpatech," řekl Deníku náměstek ředitele Správy a údržby silnic Slovácka Břetislav Zapletal. Husté sněžení tak od nedělního rána na mnoha místech zkomplikovalo dopravu. Silnice I/25 na Boží Dar od abertamské křižovatky byla v neděli několik hodin uzavřená. Silničářům se zhruba po pěti hodinách podařilo komunikaci zprůjezdnit, od půl sedmé byl úsek opět s opatrností průjezdný....

INFORMACE

AUTOR
Jiří Rulf
DIMENZE
8,10 MB
NÁZEV SOUBORU
Jmenuji se Offenbach: aneb Sněžení.pdf

POPIS

Po autobiografickém románu a obsáhlém výboru z veršů přichází Jiří Rulf s další prací, kterou lze označit za bilanční. Komorní novela Jmenuji se Offenbach o milostném vztahu stárnoucího spisovatele k mladé ženě se odehrává na pozadí „velkých“ dějin 20. století a je současně analýzou nevalného stavu vědomí společnosti v dnešních časech. Autor si klade otázku, zda zesurovění doby je dáno stále se na povrch deroucí živočišnou podstatou člověka, kdy se z něj stává „nahá opice“, jednající jen podle svých instinktů, nebo kulturním úpadkem, který kolem sebe spatřuje. Toto hlavní téma knihy, jež se vydává ve stopách myšlení Canettiho a Lorenze, provází řada úvah o zvěcnění vztahů, odcizení, umění a poslání literatury, ale také třeba o kýči a zvonech. Novela napsaná nenápadným, strohým, ale zároveň poetickým stylem ovšem nerezignuje ani na příběh, jehož víc než překvapivé vyústění ponechává člověku naději.

Chcete si přečíst knihu?Jmenuji se Offenbach: aneb Sněžení ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Rulf. Číst Jmenuji se Offenbach: aneb Sněžení Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY