Korespondence I. A-K: Spisy

Korespondence I. A-K: Spisy - František Langer | Replicamaglie.com

...díl Langrovy korespondence, který vyšel v rámci souborného vydání Langrova díla, obsahuje dopisy pisatelů od písmene L do písmene P ... Božena Němcová - Trh knih - můj antikvariát online ... . Významnou položku tohoto svazku tedy kromě jiného tvoří korespondence členů rodiny Langrových přinášející svědectví o jejich osudech za nacistické okupace i z počátků komunistického ... František Langer: Spisy, sv.17. Korespondence I (A-K) V letech 2000-2005 vyšlo 16 svazků Spisů Františka Langera. Přinesly všechna základní díla vydaná knižně a podstatný výběr prací (především publicistika, ale i verše, prózy, scénick ... Korespondence iii langer frantisek | Sleviste.cz ... . Přinesly všechna základní díla vydaná knižně a podstatný výběr prací (především publicistika, ale i verše, prózy, scénické práce, literární a divadelní kritiku,vzpomínky aj.) tištěných v novinách, časopisech, sbornících, proslovených v ... František Langer: Spisy, sv.17. Korespondence I (A-K) V letech 2000-2005 vyšlo 16 svazků Spisů Františka Langera. Přinesly všechna základní díla vydaná knižně a podstatný výběr prací (především publicistika, ale i verše, prózy, scénické práce, literární a divadelní kritiku,vzpomínky aj.) tištěných v novinách, časopisech, sbornících, proslovených v ... Korespondence I. A-K - Spisy. Langer František. 350 K ... Hry pro loutkové divadlo a články o něm - Spisy, sv. 10. Langer František. 192 K ... Korespondence I - Jan Werich, Jiří Voskovec . První svazek korespondence zahrnuje období let 1945-1962. Třísvazkový projekt korespondence V+W, uložené v Gotliebově archivu v Bostonu, vydává pro velký zájem čtenářů nakladatelství Akropolis znovu. Spisy Frantiska Langera (Czech Edition) by František Langer, Jiří Holý, Frantisek Langer, Marie Havránková, Vladimír Justl 275 Pages, Published 2000 by Akropolis ISBN-13: 978-80-85770-89-6, ISBN: 80-85770-89-X JANÁČKOVA KORESPONDENCE S UNIVERSAL-EDITIO V LETECN 1916-191H 8 TÝKAJÍCÍ SE JEJ PASTORKYNÍ Ě Památce bratra Miloše (t U- 9. 1970) Korespondence Leoše Janáčka s Universal-Editio ve Vídnin , kterou jsem objevil v archívu této edic roku 195e 9 a doporučil k ofotografován Janáč­í Spisy Františka Langera edice. 20 knih, nakladatelství Akropolis. Povídky I 1. v edici, F. Langer, 2000 Koupit Koupit eknihu Databáze knih, hodnocení knih, bazar knih, komentáře, soutěž o knihy. 3. kniha v sérii Korespondence. O čem je kniha Korespondence II (L-P)? Edice: Spisy Františka Langera, sv. 18 Druhý díl Langrovy korespondence, který vyšel v rámci souborného vydání Langrova díla, obsahuje dopisy pisatelů od písmene L do písmene P. Významnou položku tohoto svazku tedy kromě jiného tvoří korespondence členů rodiny Langrových přinášející sv...

INFORMACE

AUTOR
František Langer
DIMENZE
7,18 MB
NÁZEV SOUBORU
Korespondence I. A-K: Spisy.pdf

POPIS

První ze tří plánovaných svazků korespondence Františka Langera. Řazení je abecední a každý autor je uveden chronologicky. V celku všech svazků půjde např. o tyto pisatele (ne u všech byl nalezen i dopis Langerův): E. Bass, A . Branald, bratří Čapkové, V. Fischl, E. Hostovský, O. John, E. Konrád, J. Knap, J. Kopta, F. Kožík, P. Křička, F. Kubka, B. Lacina, M. Majerová, R. Medek, V. Neff, S. K. Neumann, A. C. Nor, O. Nový, J. Seifert, F. Šrámek, A. M. Tilschová, J. Urzidil, E. Valenta, F. C. Weiskopf, V. Závada. Stejně reprezentativní je výběr pisatelů z řad divadelních režisérů a herců, dále výtvarníků, literárních a výtvarných kritiků, novinářů atd. V korespondenci jsou i listy T. G. Masaryka, E. Beneše, H. Benešové, J. Masaryka ad. Korespondence zachycuje i čas legií (řada legionářů se k Langerovi hlásila po mnoho let, od dnes neznámých jmen po Z. Fierlingera ad.) a emigraci z let 1939–1945. Významné jsou konvoluty dopisů Jiřího Langera (k nim se vztahují dopisy M. Broda, E. Hostovského, A. Hoffmeistera, A.Pelce aj.). Dopisy jsou bohatě komentovány hlavní editorkou Martou Dandovou, textovou přípravu podnikli Milada Chlíbcová a Zdeňka Nováková (mají zkušenost např. z vydání korespondence Karla čapka – Langrova je jí typem i významem podobná), na vydání se dále podílejí Jiří Holý a Vladimír Justl.

Chcete si přečíst knihu?Korespondence I. A-K: Spisy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor František Langer. Číst Korespondence I. A-K: Spisy Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY