Leonardo da Vinci: Vzlety mysli

Leonardo da Vinci: Vzlety mysli - Charles Nicholl | Replicamaglie.com

... také Gioconda (předpokládá se totiž, že žena, jejíž pravé jméno by mělo být ... Leonardo by zajásal, vzlétla člověkem poháněná helikoptéra ... ... ... Inzerát LEONARDO DA VINCI - GÉNIOVÉ UMĚNÍ v okrese České Budějovice, cena 200Kč, od Šárka Pufferová na Sbazar.cz. Popis: Kniha, 96 stran, rok vydání 2008, rozměry 330x255x17 mm, vazba brožovaná. Obálka s defektem. Původní cena 399,- Uměle, vědec a myslitel Leonardo da Vinci (1452-1519) je nejskvělejším a nejvšestrannějším představitelem renesance. Leonardo da Vinci vzlety mysli. Charles Nicholl 429 Kč Antikvariát. Příběhy se šť ... Leonardo da Vinci (Charles Nicholl) | Detail knihy | ČBDB.cz ... . Leonardo da Vinci vzlety mysli. Charles Nicholl 429 Kč Antikvariát. Příběhy se šťastným koncem - O... Jill Hucklesby 69 Kč Antikvariát. Dopisy za přáteli 2. William Saroyan 79 Kč Antikvariát. A oceán byl naší oblohou. Patrick Ness 129 Kč Antikvariát. Warcross. Marie Lu 179 Kč ... Cytaty.info - Leonardo da Vinci - aktualizowana na bieżąco kolekcja wszystkich tekstów - autorem jest Leonardo da Vinci. Strona 2 z 2. Jsme veřejná univerzální knihovna, kterou může využívat úplně každý. Naším posláním je získávat, zpracovávat, uchovávat a poskytovat informace, literaturu a další kulturní hodnoty. Máme ve fondu přes 2 000 000 dokumentů, vybere si u nás opravdu každý. Museo Leonardo Da Vinci Experience. 2.1K likes. A Roma in via della Conciliazione,19 un viaggio indimenticabile attraverso il Genio di Leonardo da Vinci tra Ingegneria,Arte, Mistero....

INFORMACE

AUTOR
Charles Nicholl
DIMENZE
11,36 MB
NÁZEV SOUBORU
Leonardo da Vinci: Vzlety mysli.pdf

POPIS

Na základě úctyhodného množství dobových archivních materiálů i brouzdání po málo známých zákoutích Leonardových rukopisů se Charlesu Nichollovi podařilo vytvořit obsáhlý, skvěle napsaný a bohatě ilustrovaný životopis, plný barvitých detailů a pozoruhodných postřehů, mistrné dílo moderní biografie. Tato kniha maluje nejpřesvědčivějším a nejintimnějším portrétem složité, originální a nekonečně zvídavé osobnosti stojící ve stínu své známější tváře legendárního „renesančního génia“ a „univerzálního člověka“. Sleduje Leonardovu pozoruhodnou pouť od jeho mlhavých počátků jako nemanželského dítěte z toskánského venkova přes učednická léta ve florentské dílně Andrey del Verrocchio, roky strávené ve službách mocných vládců renesanční Itálie – Mediceů, Sforzů či Borgiů –, jeho vztahy s Michelangelem a Machiavellim, dobu jeho velké slávy, kdy se stal jednou z nejobdivovanějších osobností své doby, až po poslední dny ve službě francouzského krále Františka I. na Loiře. Charles Nicholl objevil řadu nových faktů o Leonardovi i jeho okruhu, včetně malířova dosud neznámého portrétu, a poodhalil závoj zapomnění obestírající události, jež provázely zrod světově známých děl, jako je Mona Lisa či Poslední večeře. Avšak jeho kniha je výjimečná především pro hluboký průnik do Leonardovy osobnosti a fantastických „vzletů“ jeho mysli, pro způsob, jakým z dostupných pramenů vzkřísil podivuhodně živý obraz fyzického světa i drobnokresbu mozaiky Leonardova každodenního života – co jedl a jak se oblékal, jeho žerty a hádanky, jeho téměř obsedantní zapisování všeho možného od struktury sluneční soustavy až po příčinu kýchání.

Chcete si přečíst knihu?Leonardo da Vinci: Vzlety mysli ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Charles Nicholl. Číst Leonardo da Vinci: Vzlety mysli Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY