Vypravěč: Kategorie narativní analýzy

Vypravěč: Kategorie narativní analýzy - Tomáš Kubíček | Replicamaglie.com

...blished 2007 by Dobré Knihy Cz ISBN-13 ... Tomáš Kubíček | Get Textbooks | New Textbooks | Used ... ... ... Tematické okruhy. 1. Naratologie, narativita, narativ. Základní narativní struktury (příběh a diskurs, mimésis a diegésis) a způsoby jejich fungování (textová ekonomie vyprávění, vylučování, výběr, koherence; referenční odkazování dovnitř a vně textu; aktualizace, autentifikace a konkretizace; reprezentace jako mimésis i performance); kategorií narativní analýzy? To je základní otázka, kterou si klade tento příspěvek. Nejprve se budeme krátce zabývat teo ... Kniha: Vypravěč Kategorie narativní analýzy | Knihy.ABZ.cz ... . Nejprve se budeme krátce zabývat teorií nespolehlivého vyprávění ve fikci: pokusíme se ukázat, jak se lze vyhnout zdánlivě bezvýchodnému sporu o implikovaného autora Description: Česká literatura is a peer-reviewed journal published six times a year by the Institute for Czech Literature, the Academy of Sciences of the Czech Republic. It focuses on research into history and poetics, the contexts and functions of Czech literature and the issues surrounding Czech and world literary studies theory. Content: Content. Slovenská literatúra.Vol. 54, no. 4 (2007). Z EDIČNEJ ČINNOSTI ÚSTAVU SLOVENSKEJ LITERATÚRY SAV. Slovenská literatúra.Vol. 54, no. 4 (2007 ... Cílem předmětu je poskytnout uvedení do problematiky literárního díla z hlediska jeho výstavby a rozumění - student by si měl odnést ucelené povědomí, co se v jednotlivých typech litterárních děl dá hledat a jak tyto dílčí složky či prvky díla fungují z hlediska utváření významu a smyslu, a tedy v procesu četby a rozumění literárnímu textu. Literární postavy v Bibli podle narativní analýzy. 2. 01. 2018 17:14:03 ... pokud je vypravěč ochotný o tom informovat. Vypravěč rozhodne, zda má Pán Bůh v příběhu něco říct, a pokud ano, potom jak často a kolik toho bude."[3] ... David. Kategorie postavy v poetice starozákonních narativů. Studie a texty Evangelické ... Vypravěč má především narativní funkci, dále plní funkci komunikativní (navazuje a udržuje kontakt s adresátem). Hranice mezi jednotlivými vypravěčskými typy jsou otevřené, v jednom díle se mohou objevovat kombinace několika vypravěčských postupů. Autorský vypravěč - je dán perspektivou, kterou zaujímá. Zabírá ......

INFORMACE

AUTOR
Tomáš Kubíček
DIMENZE
11,36 MB
NÁZEV SOUBORU
Vypravěč: Kategorie narativní analýzy.pdf

POPIS

V českém prostředí, které naratologii jako teorii nejen literárních, ale i filmových, komiksových, reklamních či dějepisných vyprávění teprve přichází na chuť, se tato kniha stává zakládajícím kamenem. Poskytuje oporu pro samostatnou cestu do hlubin naratologie, ale při této cestě netíží, neokřikuje, nepředvádí se. Nabízí vhled do toho, co ve světě i u nás už na téma vypravěče napsáno bylo, ale hlavně přináší vlastní návrhy a domýšlení v oblastech, které se dotýkají specifické situace, kdy vyprávění vstupuje do světa a domáhá se rozumění.

Chcete si přečíst knihu?Vypravěč: Kategorie narativní analýzy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomáš Kubíček. Číst Vypravěč: Kategorie narativní analýzy Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY